Powiat Gliwicki Gospodarstwa z terenu naszego powiatu nagrodzone w XIX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

0
270

Powiat Gliwicki

Gospodarstwa z terenu naszego powiatu nagrodzone w XIX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

30 czerwca 2022 roku w budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się podsumowanie etapów regionalnych i etapu wojewódzkiego „XIX Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.
Przedsięwzięcie realizowane jest od 2003 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XIX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
W osiemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 21 tysięcy gospodarstw indywidualnych, a ich laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem rolniczym.
Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą brać właściciele zarówno dużych, jak i małych gospodarstw rolnych o różnych profilach produkcji.
W tegorocznej edycji nagrodzone zostały również gospodarstwa z terenu powiatu gliwickiego:
– I miejsce w etapie regionalnym i III miejsce w etapie wojewódzkim uzyskało gospodarstwo Pana Piotra Jendrysika ze Świbia,
– wyróżnienie w etapie regionalnym otrzymało gospodarstwo Państwa Felicji i Dariusza Stachowskich z Łan Wielkich.
Gratulacje nagrodzonym składali m.in. Robert Magdziarz, wicewojewoda śląski, Cezary Nobis, przedstawiciel Centrali KRUS w Warszawie, Piotr Dobosz, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, Tomasz Taranowski, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Gliwicach, Ginter Skowronek, wójt Wielowsi oraz Waldemar Dombek, starosta gliwicki.

info: powiat gliwicki