Powiat Gliwicki: Bożonarodzeniowo przez… monitor komputera

0
148

Tradycyjnie, jak co roku w Gliwickim Centrum Edukacyjnym odbył się kolejny, już XXI Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Ze względu na obostrzenia pandemiczne przegląd przeprowadzono online, a jury oceniało przysłane filmy z nagranymi inscenizacjami i przedstawieniami teatralnymi. Było inaczej, ale także pięknie i dostojnie. Wybór najlepszych nie był łatwy.

– Czas prezentacji spektakli za nami, a forma była niezwykła, spotkaliśmy się online. Dlatego z serca dziękujemy za wsparcie! Podziękowania składamy przede wszystkim opiekunom i aktorom za ogrom pracy, wrażliwości i zaangażowania, a przede wszystkim cieszymy się, że zaprosili nas do siebie. Mogliśmy gościć w szkołach, świetlicach i domach, przedświątecznie. Wiemy jak było to trudne: przygotować spektakl, pomimo niedyspozycji, absencji, kwarantanny, pracy zdalnej… i nagrać przedstawienie, by podarować je nam. Jak trudne było przełamanie lęków i nieśmiałości… Czujemy się wyróżnieni i odwdzięczamy się im, z serca – w imieniu organizatorów i jury mówi Aleksandra Maliszewska z GCE.

Waldemar Dombek, starosta gliwicki objął honorowy patronat nad przeglądem i podarował kilka nagród dla najlepszych wykonawców.

Poniżej podajemy link do listy Laureatów XXI Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych, mając nadzieję, że wszyscy opiekunowie wraz z trzema przedstawicielami grup teatralnych będą mogli osobiście uczestniczyć w uroczystej gali 13 stycznia 2022 r. o godzinie 12.00 w auli Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego.

Oto link do wyników:

https://www.jaselka.com.pl/index.php/laureaci/laureaci/2021

Info: Powiat Gliwicki