Ciekawostki z ...GliwiceInformacje

Politechnika Śląska w Gliwicach: Zyskała kolejnego patrona naukowego i rozszerzyła współpracę

Politechnika Śląska zacieśnia międzynarodowe więzi. W minionych tygodniach uczelnia zyskała kolejnego patrona naukowego i rozszerzyła współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie.

Od 6 do 9 grudnia delegacja z województwa śląskiego gościła w Szanghaju. Wizyta okazała się niezwykle owocna – Politechnika Śląska podpisała umowę z School of Mechanical Engineering w Shanghai Jiao Tong University.

Do tej pory Politechnika współpracowała z chińską uczelnią w ramach indywidualnych kontaktów, teraz pojawiła się szansa na znacznie szerszą współpracę zarówno w zakresie badań naukowych, jak i wymiany studenckiej.

Kolejny sukces gliwickiej uczelni to podpisanie porozumienia z Kirgiskim Państwowym Uniwersytetem Budownictwa, Transportu i Architektury im. N. Isanowa. Spotkanie z generalnym konsulem honorowym Republiki Kirgiskiej mgr Janusz Jackiem Krzywoszyńskim odbyło się 14 grudnia.

Na obecnym etapie pieczę nad realizacją umowy sprawować będzie Wydział Architektury, w przyszłości jednak planowane jest poszerzenie współpracy w ramach innych obszarów m.in. budownictwa i transportu.

Info: gliwice.eu