Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie

0
1041
23-latek mógłby stracić życie, gdyby nie szybka interwencja mundurowych z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach. Policjanci którzy pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia, rozpoczęli reanimację mężczyzny który usiłować odebrać sobie życie. Dzięki ich dużej wiedzy i umiejętnościom, przywrócono funkcje życiowe 23-latka, który następnie został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 
Policjanci niejednokrotnie dostają informację o tym, że ktoś usiłuje odebrać sobie życie. Zawsze wtedy dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. Wówczas liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. W takich sytuacjach każde działania mundurowych muszą być bardzo dobrze przemyślane, pomimo presji szybko upływającego czasu. Bardzo często o skuteczności i powodzeniu działań mundurowych decyduje zachowanie „zimnej krwi” i opanowanie.

Tymi cechami wykazali się policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach, którzy uratowali życie młodemu mężczyźnie. Sierż. Michał Groborz i st.post. Mateusz Liszka zostali skierowani przez dyżurnego do jednego z mieszkań, w którym młody mężczyzna miał popełnić samobójstwo. Gdy policjanci przybyli na miejsce okazało się, że 23-latek nie oddycha i nie ma wyczuwalnego pulsu. Stróże prawa zdawali sobie sprawę z tego, że w tej sytuacji ważna jest każda sekunda, dlatego natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Po kilkuminutowej reanimacji udało się przywrócić czynności życiowe mężczyźnie, którego ratownicy medyczni przetransportowali do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratunkowej przez sierż. Michała Groborza i st.post. Mateusza Liszkę, uratowano życie młodemu mężczyźnie.

info: KMP Rybnik