NewsyRegion

Podsumowanie weekendu i akcji Znicz

Miniony weekend minął spokojnie. Zdarzeń drogowych, ale i tych o charakterze kryminalnym, było mnie niż zazwyczaj. Na drogach odnotowano jedynie 6 niegroźnych kolizji, nikt nie został ranny. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Doszło do jednej kradzieży na cmentarzu. Prócz tego policjanci zatrzymali 8 sprawców przestępstw. Wśród nich byli: sprawca rozboju, kradzieży gotówki, wandalizmu, sprowadzenia zagrożenia dla życia dziecka, naruszenia nietykalności policjanta, posiadania narkotyków.

W sobotnie popołudnie, na wniosek policji, Prokuratura Rejonowa Gliwice – Wschód zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego wobec 28-letniego gliwiczanina podejrzanego o to, że 29 października br. w swoim mieszkaniu posiadał 91 gramów netto marihuany.
Wśród zatrzymanych pijanych kierowców znalazł się 23-latek kierujący bmw. Wpadł w nocy z piątku na sobotę przy ul. Jagiellońskiej. Policjanci zainteresowali się samochodem, którego tor jazdy wzbudził podejrzenie. Po zatrzymaniu okazało się, że młody kierowca ma we krwi prawie 3 promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych bazach informatycznych wykazało też, że 23-latkowi cofnięto uprawnienia do kierowania.

Jedyną kradzieżą, jaką odnotowano na nekropoliach w czasie tego weekendu, była kradzież zaliczana do tzw. kieszonkowych. W niedzielę ok. godz. 16.30 na cmentarzu Centralnym nieznany sprawca, z etui zawieszonego na ramieniu poszkodowanego, skradł aparat fotograficzny o wartości 1500 zł.

info: KMP Gliwice

znicz