Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Płomienia Czuchów wygrywa na wyjeździe z TKKF Jedność Grabownia-Golejów 2:3 (2:1)

W 25. kolejce Rybnickiej Klasy B, pierwszy zespół Płomienia Czuchów wygrywa na wyjeździe z TKKF Jedność Grabownia-Golejów 2:3 (2:1).

Spotkanie rozegrane na boisku w Grabowni z zespołem czołówki ligowej tabeli, z którym na jesień wygraliśmy na własnym boisku 2:1.

Pierwsza połowa wyrównana, lecz nie po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczęła źle dla nas, bowiem już w 9. minucie meczu tracimy gola na 1:0 po prostym błędzie naszego obrońcy. W 15. minucie doprowadzamy jednak do wyrównania za sprawą bramki Rafała Karpowicza, który otrzymuje podanie od Sebastiana Bajury i płaskim strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy. Niestety, nasz zespół w 29. minucie popełnia kolejny błąd przy wyprowadzaniu piłki i po bramce kapitana zespołu z Grabowni do przerwy przegrywaliśmy 2:1.

Druga połowa również wyrównana, jednak to nasz zespół zdobywał w niej bramki. Najpierw w 51. minucie po rzucie karnym wykonywanym przez Dariusza Pozóra, a następnie cztery minuty do końca meczu zdobywamy zwycięską bramkę po rzucie wolnym i celnej główce Rafała Koperskiego.

Ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem Płomienia 2:3. Dla nas jest to bardzo ważne zwycięstwo, bo dzięki niemu na kolejkę przed końcem rozgrywek powracamy na 2. miejsce w ligowej tabeli.
Chociaż Mistrz Rybnickiej Klasy B jest już znany i jest nim zespół Wicher Wilchwy to o wicemistrzostwo w ostatniej kolejce powalczą aż trzy drużyny: Płomień Czuchów, Dąb Dębieńsko oraz Jedność Grabownia.

Całe spotkanie oraz skrót meczu można zobaczyć na kanale https://www.youtube.com/@dawidchinctv . Zachęcamy do zasubskrybowania kanału oraz pozostawienia „Łapki w górę” pod filmikami. Linki poniżej.