PKP PLK S.A.: Pociągi wróciły na linię Katowice – Rybnik

0
336

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pociągi wróciły na linię Katowice – Rybnik

===

 

 28 lipca br. po godz. 20 przywrócono ruch pociągów przewoźnika PKP Intercity na linii Katowice – Rybnik po naprawie toru na odcinku Czerwionka – Leszczyny.

 

Zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi Kolei Śląskich do północy obowiązuje na odcinku Czerwionka – Leszczyny. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o zmianach w komunikacji.

 

Służby techniczne pracowały non-stop, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice – Rybnik po wykolejeniu, jakie miało miejsce 16 lipca. Konieczna była wymiana kilometra toru, podkładów oraz jednego rozjazdu. Do czasu stabilizacji toru i rozjazdu pociągi będą jeździły z ograniczoną prędkością. Jednocześnie prowadzone będą prace przy odwodnieniu wzdłuż toru, które nie wpłyną na kursowanie pociągów.

 

16 lipca na odcinku Czerwionka – Leszczyny wykoleiły się dwa wagony pociągu pasażerskiego relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Nikt nie został poszkodowany. Przyczyną zdarzenia był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia.