Gmina PilchowiceInformacjePilchowice

Pilchowice: Uczniowie wyruszają na ekspedycję do Jordanii

17 czerwca rusza osiemnasta odsłona projektu Szkolna Ekspedycja. Dwunastka uczniów ósmej klasy turystycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pilchowic wyrusza na ekspedycję do Jordanii.

Nasz Skład:

Amadeusz Szynkowski  – młodzieżowy kierownik wyprawy, Patryk Musiolik – rzecznik prasowy wyprawy, Paulina Michalik, Kamila Wilczek, Małgorzata Gola, Hanna Błaszak, Nina Wiankowska, Wiktoria Pięta, Michał Kot, Marcel Konieczny, Przemysław Borecki i Maksymilian Góra. Opiekunem będzie Pani Małgorzata Surdel a kierownikiem wyprawy Adam Ziaja (Obydwoje Stowarzyszenie Carpe Diem oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny z Pilchowic.

Główny cel wyprawy:

Eksploracja Kanionu Wadi Numeira!

Wadi to arabska nazwa dla kanałów, które okresowo (głównie w porze deszczowej) wypełniają się wodą. Jest to bardzo charakterystyczny element krajobrazu Jordanii. Kaniony Wadi są malownicze, stanowią również oazę dla roślin i zwierząt.

Odprawa przed ekspedycją odbyła się w pilchowickim Zespole Szkolno-Przedszkolnym 7 czerwca o godzinie 16:00. Podczas spotkania został przedstawiony zarys wyprawy, ogłoszony został główny cel, rodzice podpisali stosowne dokumenty, a młodzież zaprezentowała się w ekspedycyjnej odzieży. Zostali także przedstawieni organizatorzy oraz partnerzy projektu:

Po raz piąty organizatorem ekspedycji jest Stowarzyszenie Carpe Diem z Gliwic, które powstało by kontynuować tradycje Szkolnej Ekspedycji i zwiększyć moc projektu.

Plan na pierwsze dni:

Swoją przygodę rozpoczniemy w Katowicach na dworcu PKP w sobotę 17 czerwca o godzinie 18:45, skąd pociągiem udamy się do Warszawy.  Kolejnego dnia o godzinie 9:00 mamy wylot z Modlina do stolicy Jordanii. W Ammanie zameldujemy się w niedzielę około 14:00. Oprócz największego miasta Jordanii planujemy odwiedzić między innymi Wadi Musa, Wadi Rum, Akabe oraz Al-Karak, ale szczegółowy plan wyjazdu ustali nam życie!

Info: Szkolna Ekspedycja