Gmina PilchowiceInformacjePilchowiceRegion

Pilchowice: Powstanie dokumentacja projektowa umożliwiająca zagospodarowanie terenu byłej stacji kolei wąskotorowej w Nieborowicach

W poniedziałek, 26 lutego Maciej Gogulla, wójt gminy Pilchowice podpisał umowy z dwoma firmami, które podjęły się tego zadania. Pracownia Architektoniczna Krzysztofa Leszczyńskiego z Gliwic zajmie się przygotowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej odbudowy i aranżacji wnętrz budynku dawnego dworca w Nieborowicach oraz zagospodarowania terenu byłej stacji wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń budowlanych.

Biuro Projektowo-Usługowe „ALDA” Hanny i Janusza Franiczek z Wodzisławia Śląskiego zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budowy trasy dla rowerów od granicy z miastem Gliwice do stacyjki w Nieborowicach w pierwszym etapie, a w drugim etapie aż do zjazdu na ul. Jagodową. W wyniku zakontraktowanych prac znane będą także szacunkowe koszty realizacji tych inwestycji.

Tym samym gmina Pilchowice przechodzi do kolejnego etapu zagospodarowania terenu byłej stacyjki w Nieborowicach, przejętej od PKP na początku marca 2023 roku.

Przygotowanie dokumentacji potrwa rok i otworzy drogę do ubiegania się o zewnętrzne środki na realizację tej ważnej inwestycji nie tylko dla społeczności gminy Pilchowice, ale także mieszkańców sąsiednich miejscowości. Warto nadmienić, że przedłużenie trasy rowerowej od granicy z Gliwicami do stacyjki w Nieborowicach pozwoli rowerzystom przemieścić się aż do Rybnika.

Stacyjka stanie się atrakcyjnym punktem na trasie nie tylko rowerowych wycieczek po naszej okolicy.

Info: Gmina Pilchowice