GierałtowiceSport i rekreacja

Pięć medali w Częstochowie,Skoczyński najlepszym kadetem!

Pięć medali w Częstochowie, Skoczyński najlepszym kadetem!

Pięć medali w tym trzy złote, dwa srebrne zdobyli pięściarze Gardy Gierałtowice w XX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. W. Szyińskiego i M. Chudego, który odbył się w dniach 17-18.09.2016 roku w hali Polonia w Częstochowie. W turnieju ogółem Wystartowało 70 pięściarzy z Rosji , Ukrainy, Irlandii, Litwy i Polski. Do turnieju trener Gardy zgłosił pięciu zawodników:waga lekka 60 kg Mateusz Wuzik, waga lekkopółśrednia 63 kg Remigiusz Skoczyński, waga lekkośrednia 69 kg TomaszOtworowski,półciężka 81 kg Marcin Trybalski i waga ciężka 91 kg Wojciech Czarkowski.W ogólnej klasyfikacji punktowej turnieju Garda Gierałtowice zdobyła trzecie miejsce drużynowo,za gospadarzami Startem Częstochowa i Lienster z Irlandii a Remigiusz Skoczyński został uznany przez kapitułę najlepszym kadetem turnieju.

Wyniki prezentowały się następująco:

Półfinał

waga 66 kg Remigiusz Skoczyński Garda – Azoulas Kurdiavec Gaja Kowno Litwa 3-0

– waga 60 kg Mateusz Wuzik Garda-Stokes Mickey Leinster Irlandia 3-0

– waga 69 kg Tomasz Otworowski Garda -Rumpler Artan Esad BAC Eisenstadt Austria 3-0

Finał

– waga 66kg Remigiusz Skoczyński Garda – Zamorilo Yuriy Lwów Ukraina 3-0

– waga 60 kg Mateusz Wuzik Garda – Avolic Esad BAC Eisenstadt Austria 0-3

– waga 69 kg Tomasz Otworowski Garda -Onyshchak Yuriy Lwów Ukraina Walkower zwyciestwo Otworowskiego

– waga 81 kg Marcin Trybalski Garda -Maciej Małysz Start Częstochowa 2-1

-waga 91kg Wojciech Czarkowski Garda Yugas YuriyLwów Ukraina 1-2

Adam Spiecha tak podsumował turniej: „Chciałem serdecznie podziękować wszystkim chłopakom za zaangażowanie i bardzo dobry występ w turnieju w Częstochowie. Wszyscy potwierdzili, że nikt nie musi ich mobilizować do uprawiania tak ciężkiej dyscypliny sportu jaką jest szermierka na pięści. Wszyscy moi zawodnicy zostawili w ringu dużo zdrowia . Swoją wysoką formę potwierdził nasz tegoroczny Mistrz Polski Remigiusz Skoczyński który nie pozostawił złudzeń, ani zawodnikowi z Litwy, ani w walce finałowej z mocnym Ukraińcem, kto powinien stanąć na najwyższym podium wagi lekkopółśredniejśredniej . W Częstochowie zdobyliśmy kolejne bardzo duże doświadczenie na arenie międzynarodowej i utwierdzam się nadal w fakcie, iż praca z tymi młodymi ludźmi ma naprawdę sens!”

info : fb gardaGieraltowice