KnurówSport i rekreacja

Piaseczno/Knurów: Pierwsza przeszkoda pokonana

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest bardzo udanie rozpoczęło turniej półfinałowy na szczeblu centralnym, który jest kolejnym etapem w walce o II ligę. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza pokonali w pierwszej serii gier drużynę Basketu Legnica 81:74.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od skutecznych ataków legniczan, którzy lepiej weszli w mecz. Knurowianie w pierwszych fragmentach spotkania sprawiali wrażenie lekko zestresowanych co było widać w ich poczynaniach na parkiecie w Piasecznie. Z biegiem czasu sytuacja zaczęła się zmieniać i do głosu dochodzili koszykarze z Knurowa. Początkowa faza drugiej kwarty to był popis w wykonaniu zawodników Reszkiewicza, którzy imponowali skutecznością pod koszem rywali oraz dobrą grą obronną. To pozwoliło wyjść na dwucyfrowe prowadzenie, ale w porę z letargu ocknęli się legniczanie, którzy zaczęli odrabiać straty i na przerwę schodzili ze stratą czterech punktów do knurowskiego zespołu.

Trzecia kwarta bardzo przypominała tę poprzednią. Knurowscy zawodnicy zaczęli od wysokiego C ponownie odskakując swoim rywalom na – wydawało się – bezpieczny dystans. Niestety, ponownie coś zacięło się w grze drużyny z Knurowa, co skrzętnie wykorzystywali rywale i mecz praktycznie rozpoczął się od nowa. W decydującej czwartej kwarcie obie ekipy postawiły wszystko na jedną kartę i zagrały bardzo ofensywnie. Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest zachowało więcej zimnej krwi w tej części gry i ostatecznie to podopieczni trenera Reszkiewicza mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W sobotnie popołudnie o godzinie 14:00 knurowianie rozegrają kolejne spotkanie w ramach turnieju półfinałowego. Tym razem rywalem koszykarzy z Knurowa będzie zespół Wiary Lecha Poznań.

Do turnieju finałowego promocję uzyskają dwa najlepsze zespoły weekendowych zmagań. Wszystkie spotkania turnieju półfinałowego są transmitowane na żywo na oficjalnym kanale Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.

Basket Legnica – KTK JS Invest Knurów 74:81 (22:16; 12:22; 17:14; 23:29)

Legnica: Chmielewski (8 punktów), Macowicz (0), Jaworski (11), Turcza (6), Olejniczak (16), Winiarski (4), Dziadulewicz (0), Miłoń (3), Szablewski (26), Kostek (0).

KTK: Kończakowski (0), G. Nowak (7), Ahaltsev (2), Kaniewski (6), Staniczek (0), J. Nowak (2), Tobiasz (13), Wąsik (20), Wania (20), Kutek (2), Kuśmierz (9).