Dnia 25.05.20 uczennice Szkoły Podstawowej w Paniówkach: Karolina Szymon, Alicja Musioł i Maja Gembalczyk reprezentowały szkołę w finale wojewódzkiego konkursu „Deutsch-Land, wędrówka po Landach” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego , w którym udało im się zająć I miejsce.

Konkurs ten odbywał się w formie zdalnej – online.

Pierwotnie rozgrywki finałowe miały się odbyć w Konsulacie Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu pod okiem Konsula, a spotkanie z Nim i zwiedzanie Konsulatu miało być również nagrodą dla zawodniczek. Naszym Dziewczynom udało się pomyślnie przejść rozgrywki szkolne, uzyskując przy tym I miejsce i zapewniając sobie finał we Wrocławiu. Niestety, plany pokrzyżowała pandemia, ostatecznie więc konkurs musiał się odbyć online.

Było to nie lada wyzwaniem dla naszych Uczennic. Wiedza kulturoznawcza na temat Berlina była tutaj kluczowym elementem. Kolejnym wyzwaniem było przygotowanie filmiku, który opowiadał o nauczaniu zdalnym w czasie pandemii. Finalistki musiały go nagrać i wyrazić w nim jak najlepiej emocje obrazujące radzenie sobie z nauczaniem zdalnym, przy jednoczesnym wykorzystaniu słownictwa związanego z koronawirusem. Oczywiście poradziły sobie z tym doskonale. Naszym zwyciężczyniom gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

J. Malcherek

info: SP w Paniówkach