Na kontener dla dzieci Afryki

Pewnego  dnia w TV śniadaniowej zobaczyłam reportaż Jakuba Kucnera i Basi Pasek o dzieciach z  z Gambii,  które miały tak mało , że prawie nic.  A ich marzeniem było chodzić do szkoły ,mieć własne buty lub chociaż skarpetki,piłkę nożną lub małą lalkę….pomyślałam , że możemy im to dać .

I tak godzinę później po rozmowie z przyjaciółką i partnerem rozpoczęliśmy zbiórkę dla afrykańskich dzieci. 

W kwietniu 2018r nawiązałam kontakt z Elżbietą  Madej która prowadzi fundację w Busumbali , niewielkim miasteczku w Gambii ,i za jej udziałem  w kwietniu 2019 r wyszła ze Śląska pierwsza przesyłka ,było to około 2 ton odzieży , butów , zabawek i art.szkolnych. 

I tak w czerwcu mieliśmy  przyjemność oglądać zdjęcia z przekazania w szkołach dzieciom darów z Polski.

W tym samym czasie udało nam się zaprosić do szkół w naszej Gminie Jakuba Kucnera aby opowiedział coś o swoim pobycie w Gambii i fundacji którą założył właśnie  z myślą aby pomagać dzieciom w Afryce.

Połączyliśmy się z fundacją Power Changers i razem wspólnymi siłami chcemy zmienić świat małych Afrykańczyków na lepsze.

Mamy już niewielki dorobek w swoim krótkim istnieniu , jest nim kwietniowa wysyła darów oraz przeprowadzenie 45 wirtualnych adopcji a to oznacza ,że w nowym roku szkolnym który wkrótce się rozpocznie, naukę będzie kontynuować 45 dzieci,które otrzymają mundurek , przybory szkolne oraz co najważniejsze-obiad,który czasem jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia , a do tego paczkę z łakociami  i innymi niespodziankami od swych wirtualnych rodziców.

Na dzień dzisiejszy mamy zebrane około 5 ton darów a ciągle do nas napływają paczki z całej Polski.

Pomóżcie nam to wysłać.

Koszty wysyłki są dosyć wysokie , ale liczymy , że z Waszą pomocą uda nam się to wysłać.

z poważaniem :     Fundacja Power Changers- Jakub i Karolina 

oraz    Stowarzyszenie Hope for kids – Celina,Anna i Mariusz

 

 

https://pomagam.pl/hlc51ptm?fbclid=IwAR24_yIZ7M3kAd0iQ5lUEr51FbGZlel7K00lRaBthaqfUb5XhfN7YM1znF8