Ornontowice/Knurów: Wykonać kolejny krok

0
485

10 – tyle pozostało wykonać kroków piłkarzom Concordii Knurów aby świętować upragniony awans do Klasy Okręgowej. Jak dotąd po dwudziestu rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka liderują w zabrzańskiej Klasie „A” z ośmiopunktową przewagą nad najgroźniejszym konkurentem z Rachowic w drodze po promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. W niedzielę nadarza się kolejna okazja aby przybliżyć się do wykonania zadania postawionego przed sezonem. Concordia wybiera się do Ornontowic by zmierzyć się z rezerwami Gwarka w ramach 22 kolejki rozgrywek.

Gwarek II Ornontowice to beniaminek zabrzańskiej A-Klasy. W zeszłym sezonie zajmując drugie miejsce w tabeli awansowali na siódmy poziom rozgrywkowy w Polsce. W bieżących rozgrywkach są zespołem środka tabeli, obecnie plasują się na dziesiątej pozycji z dorobkiem 27 punktów. Runda wiosenna nie jest w wykonaniu piłkarzy z Ornontowic udana – na pięć rozegranych spotkań zdobyli zaledwie jeden punkt remisując na własnym boisku z Sokołem Łany Wielkie 1:1. Rezerwy Gwarka będą chciały przełamać passę pięciu meczów bez zwycięstwa i na mecz z Concordią z pewnością w kadrze znajdą się zawodnicy na co dzień grający w pierwszej drużynie, która występuje w IV lidze.

Knurowianie nie oglądają się za siebie. Poza wpadką w Rudnie, gdzie zremisowali z miejscową Młodością, podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka wiosną kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Do Ornontowic piłkarze Concordii także jadą po komplet punktów, który przybliży ich do osiągnięcia celu jakim jest awans do Klasy Okręgowej. Jesienią zawodnicy z Knurowa pokonali drugą drużynę Gwarka Ornontowice przed własną publicznością po emocjonującym spotkaniu 4:3. Nieważne jak, nieważne w jakim stylu – ważne, aby trzy punkty w niedzielę trafiły na konto Concordii Knurów.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 11:00.

Gwarek II Ornontowice – Concordia Knurów

Niedziela, 24 kwietnia – godzina 11:00

Stadion GKS Gwarek – Zwycięstwa 7B, 43-178 Ornontowice

AW