InformacjeKnurówSport i rekreacja

Opole/Knurów: Dobrze rozpocząć piłkarską wiosnę

W najbliższą niedzielę piłkarki MTS-u Knurów wracają na trawiaste boiska. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza rundę wiosenną zainaugurują wyjazdowym spotkaniem z Unią Opole.

Zespół z Opola to klub założony w 1996 roku jako Wojskowy Klub Sportowy z męską sekcją piłki nożnej, ale po roku występów na poziomie B-Klasy drużyna została rozwiązana, ponieważ część zawodników – żołnierzy pomagało przy ratowaniu Opolszczyzny podczas powodzi i z przyczyn zawodowych musieli zrezygnować z gry w piłkę. Dopiero kilka lat później, a dokładniej w roku 2001 zdecydowano się założyć żeńską drużynę futbolu.

W ten sposób w Opolu, po raz pierwszy w historii piłkę zaczęły grać kobiety, a Klub Unia Opole został reaktywowany po czterech latach, ale z sekcją żeńską. Drużyna z Opola na co dzień występuje na dużych boiskach w ramach rozgrywek III ligi. W poprzednim sezonie opolanki w dziesięcio-zespołowej lidze zajęły siódme miejsce notując pięć zwycięstw, dwa remisy i jedenaście porażek.

MTS Knurów po rundzie jesiennej zajmuje miejsce w środkowej strefie w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Drużyna prowadzona przez trenera Oskara Radkiewicza ma szansę po niedzielnej rywalizacji wskoczyć nawet na pozycję wicelidera, ale do tego potrzebne jest zwycięstwo nad Unią i korzystne rezultaty w innych spotkaniach pierwszej wiosennej kolejki.

W pierwszym starciu obu zespołów we wrześniu zeszłego roku lepsze okazały się opolanki wygrywając w Knurowie 3:0. Piłkarki MTS-u zapowiadają, że w Opolu wezmą rewanż za tę porażkę.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 16:00.

⚽️Unia Opole – MTS Knurów
📅Niedziela, 7 kwietnia – godzina 16:00🕓
🏟Obiekt piłkarski Football Academy Opole – Józefa Hallera 6, 45-867 Opole

Fot. Angie Korszewska