Sport i rekreacja

Olimpia Piekary Śląskie : APN Knurów ( 2003 ) 0-4

Drużyna APN Knurów (rocznik 2003) coraz bliżej awansu do II ligi.

Jak mówi stare powiedzenie „lekceważenie przeciwnika to pierwszy krok do porażki” i właśnie mentalne podejście do dzisiejszego meczu miało być dla Akademików z rocznika 2003 najtrudniejszym wyzwaniem przed rywalizacją z Olimpią Piekary Śląskie.

Jak się okazało knurowianie bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra Wszyscy byli skoncentrowani i pewni siebie. Jednak nie wystarczyło to do udokumentowania naszej przewagi w postaci strzelenia bramki w pierwszej części meczu.
Trzeba przyznać, że gospodarze umiejętnie się bronili i nie dopuszczali nas do klarownych sytuacji strzeleckich. Dopiero w 57 minucie na prowadzenie wyszliśmy za sprawą strzału Eryka Piszczka. Dwie minuty później Krzysiu Mechliński niesamowitym strzałem z rzutu wolnego, z 40 metrów zaskoczył interweniującego bramkarza. W 69 minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Eryk Piszczek zaś wynik na 0-4 ustalił Mateusz Żylski. Przy obu trafieniach asystował Kacper Imiołek. Niewiele brakowało aby padła jeszcze jedna bramka niezwykłej urody. Po ciekawej akcji całego zespołu z ponad 20 metrów strzelał Bartek Surówka, niestety piłka otarła się o spojenie poprzeczki ze słupkiem.
Kolejny raz „gramy do końca” i przynosi to efekty w postaci bramek. Cieszy również bardzo dobra postawa zawodników rezerwowych oraz zachowane czyste konto naszych bramkarzy.

Olimpia Piekary Śląskie 0-4 APN Knurów
Bramki strzelali:
57’ Piszczek (asysta Żylski) 0-1
59′ Mechliński 0-2
69’ Piszczek (asysta Imiołek) 0-3
70’ Żylski (asysta Imiołek) 0-4