Czerwionka-Leszczyny: 25 lipca odszedł na wieczną służbę druh Edward Ostroch

0
1169
 
 

Czerwionka-Leszczyny:

Edward Ostroch /1939 – 2019/ (*)

25 lipca odszedł na wieczną służbę druh Edward Ostroch .

Człowiek, który całe swoje niezwykle aktywne życie poświęcił pożarnictwu. Był strażakiem zawodowym w kop. „Dębieńsko a później w Komendzie PSP w Rybniku. Przez cały czas także członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Długoletni Prezes OSP Leszczyny i Komendant Gminny OSP w Czerwionce – Leszczynach. Pasjonat pożarnictwa i lokalnej historii, kolekcjoner strażackich pamiątek, wychowawca kilku pokoleń strażaków. Wprowadził mnie w zagadnienia ochrony przeciwpożarowej i do śmierci był moim mentorem oraz przyjacielem. Przez ponad 30 lat mojego prezesowania w Gminie Czerwionka-Leszczyny był moim najbliższym współpracownikiem jako Komendant Gminny. Powszechnie szanowany i lubiany nie tylko wśród Ochotników. Chorował przez ostatnie miesiące próbując ratować zdrowie w kilku szpitalach. Ostatnio przebywał na rehabilitacji w Reptach skąd przewieziony został w ciężkim stanie do tarnogórskiego szpitala.

Nie udało się Go jednak już uratować!

Pożegnamy „Edka” w poniedziałek o godz. 9 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy. Później zostanie przewieziony do Leszczyn gdzie spocznie na tutejszym cmentarzu.

Cześć Ci Edku Komendancie, Prezesie i Przyjacielu! Cześć Straży! Spoczywaj w spokoju, pozostaniesz na pewno w naszej pamięci !

Krzysztof Kluczniok