Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie w sposób szczególny świętują stulecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie.

W drugim dniu Tygodnia Patriotycznego dzieci, oglądając film edukacyjny, mogły zapoznać się z symbolami narodowymi takimi jak: godło, flaga, hymn narodowy. Dzięki temu utrwaliły poznaną już wcześniej legendę o Lechu, Czechu i Rusie, a także powód dla którego to właśnie biały orzeł na czerwonym tle widnieje na polskim godle.

Dodatkowo dzieci poznały symbolikę bieli i czerwieni w polskiej fladze oraz wysłuchały hymnu narodowego pamiętając o odpowiedniej postawie.

Zdobytą wiedzę przedszkolaki mogły wykorzystać uczestnicząc w specjalnie przygotowanej grze, która polegała na skanowaniu kodów QR i odnajdywaniu symboli narodowych.

Dodatkowo dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i przy pomocy wychowawców starały się odwzorować polskie symbole narodowe przy użyciu różnych technik plastycznych.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach, które z pewnością przyczynia się do poszerzenia i utrwalenia wiedzy o historii naszego narodu.

Maria Głuch