KnurówSport i rekreacja

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KICKBOXINGU LOW KICK

– znakomite wyniki zawodników Spartana

W Gliwicach 28 listopada 2015 roku odbyły się otwarte Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu w formule Low-Kick. Do zmagań stanęło 80 zawodników z Klubów z całej Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki, kilka walk na bardzo długo zapisze się w pamięci kibicom. Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników aż trzech z nich doszło do sobotnich finałów. Mateusz Kręplewski stoczył pierwszy pojedynek z prezentantem klubu Rywal Gliwice i w ładnym stylu jednogłośnie na punkty wygrał swoją walkę. Do walki finałowej nasz Fighter ze Spartana podszedł bardzo mocno skoncentrowany co było widać w poszczególnych fragmentach walki. W pierwszej rundzie posłał swojego przeciwnika na deski wygrywając swój pojedynek przez KO. Mateusz wygrał i obronił zeszłoroczny tytuł MISTRZA ŚLĄSKA !!!. W pięknym stylu wygrał swoją walkę finałową nasz zawodnik Jakub Stanik. Skrzyżował on rękawice z zawodnikiem z Fuk Zabrze i po bardzo emocjonującej walce wygrał na punkty zdobywając złoty medal a co za tym idzie tytuł MISTRZA ŚLĄSKA !!! Kolejny nasz prezentant Kuba Mleczko w walce eliminacyjnej skrzyżował rękawice z zawodnikiem z Wodzisławia Ślaskiego i zdecydowanie wygrał swój pojedynek. W walce finałowej czekał na niego zawodnik z Absortio Rybnik, który był bardziej doświadczony. Kuba od początku walki narzucił swoje tępo, niestety musiał uznać o wiele lepsze warunki fizyczne rywala przegrywając swój pojedynek zdobywając tytuł Vice MISTRZA ŚLĄSKA !!!
Na trzecim stopniu podium stanął Sebastian Ryba. Sebastian stoczył zacięty pojedynek zabrakło trochę szczęścia przegrał swoją walkę stosunkiem głosów 2;1 Wszystkim zawodnikom składamy wielkie GRATULACJE !!! Trener Sławek „ Mega start i po ciężkich bojach medale to jest TO!!! Młodzieżowcy i seniorzy walki toczyli Pro-Am bez kasków. Wielkie dzięki dla organizatorów”
Złote rękawice z autografem znakomitej pięściarki Lidii Fidury oraz kilka innych cennych przedmiotów udało się zlicytować podczas tych Mistrzostw. W trakcie zawodów trwała też kwesta na rzecz chorego Boryska. Cały dochód zostanie przekazany na operację ratującą życie naszego syna. Szczególne podziękowania dla organizatora imprezy Michała Drożdża, Lidii Fidury, klubu Rywal Gliwice, prezesa GUKS Carbo Gliwice Pana Henryka Wilka oraz zawodników i trenerów Sławkowi Tokarzowi oraz Piotrkowi Chlubkowi ze Spartana Knurów- im ostatecznie po zaciętej licytacji przypadły ZŁOTE RĘKAWICE BOKSERSKIEJ MISTRZYNI