Drodzy Czytelnicy,

z przyjemnością informujemy, że z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego organizujemy spotkanie z wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego – prof. Jerzym Bralczykiem. Wydarzenie odbędzie się 17 lutego 2020 r. o godz. 18.00.

Prof. Bralczyk jest autorem kilkudziesięciu książek (m.in.: „Zwierzyniec”, „Pokochawszy. O miłości w języku”, „Na drugie Stanisław. Nowe księga imion”, „500 zdań polskich”, „Wszystko zależy od przyimka”, „Jeść!!!”, „Rozmowy przy stole”, „Świat bez słowa”), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia”, programów telewizyjnych – „Mówi się” i „Na słówko”, prowadzi także codzienną audycję radiową „Słowo o słowie”, a na niezliczonych spotkaniach autorskich w całej Polsce uczy i bawi słuchaczy udowadniając, że język ojczysty to fascynujący temat. Jest także wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

Jak sam o sobie mówi – istotną rolę w jego życiu odgrywa działalność popularyzatorska w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego. Od lat udowadnia, że o języku polskim można mówić ciekawie (arcyciekawie!) a poczucie humoru i swada z jaką to robi sprawiają, że największe zawiłości językowe stają się zrozumiałe i zapadają w pamięć na długo.

Za swe osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska, dziennikarka Radia Katowice.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, możliwe do odebrania w Bibliotece Centralnej MBP w Gliwicach, od 27 stycznia 2020 r. (jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki).

Zapraszamy serdecznie!

Info: mbp gliwice