W piątek, 16 października o godz. 18.00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem – pisarzem, stand-uperem, scenarzystą.

Jakub Ćwiek. Dosłownie. debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, której głównym bohaterem jest nordycki bóg zniszczenia i kłamstwa – Loki. Zbiór doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy „Liżąc ostrze”, a rok później horror „Ciemność płonie” (aby go napisać spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył m.in. czterotomowy cykl „Chłopcy” (2012-2015) oraz dwutomowe „Dreszcz’ (2013-2014) i „Grimm City” (2016-2017). Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller „Szwindel” (Marginesy 2019), a z Adamem Bigajem „Bezpańskiego. Balladę o byłym gliniarzu” (Marginesy 2018). Choć zdecydowaną większość twórczości Ćwieka stanowi literatura fantastyczna, nie stroni on od innych gatunków, publikując również książki podróżnicze, obyczajowe, kryminalne i reportażowe. Charakterystyczną cechą twórczości Jakuba Ćwieka są liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii.

Prowadzenie: Agnieszka Włoka – pomiędzy stronami

Z powodu ograniczonej liczby miejsc (25% sali) możliwa jest wcześniejsza rezerwacja miejsca:
– mailowo: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl
– telefonicznie: 32 238 26 24

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku MBP w Gliwicach: https://www.facebook.com/MBPGliwice

W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie zachowanie wszystkich niezbędnych środków ostrożności: złożenie pisemnego oświadczenia, obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

info: mbp gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here