GliwiceNewsyRegionSport i rekreacja

Lublin/Gliwice: Gliwiccy pływacy mistrzami Polski Juniorów Młodszych

Trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu wywalczyli reprezentanci Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice. Dwukrotną mistrzynią Polski na dystansie 50 m i 100 m stylem grzbietowym została Marta Cygrimus, a mistrzostwo Polski na dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczył Jakub Katana.

Od czwartku do niedzieli, 13–16 lipca, pływacy i pływaczki z całego kraju rywalizowali równolegle w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Lublinie i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 16 lat w Gliwicach. Na podium obu imprez stanęli reprezentanci i reprezentantki Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice.

W Lublinie najlepiej poradziła sobie sztafeta mieszana w składzie: Marta Cygrimus, Karol Rekowski, Igor Pergół i Zofia Tabiś-Hubka, która na dystansie 4×100 m stylem zmiennym wywalczyła srebrne medale. Na podium zawodów stanęła także Małgorzata Mosór, która na dystansie 100 m stylem motylkowym zdobyła brązowy medal.

Największe sukcesy gliwickiej reprezentacji przyniósł jednak start na własnym basenie. Na krytej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach dwukrotne mistrzostwo Polski na dystansie 50 m i 100 m stylem grzbietowym zdobyła Marta Cygrimus. Mistrzem Polski na dystansie 200 m stylem motylkowym został Jakub Katana, który w tej samej konkurencji na dystansie 100 m zdobył brązowy medal. Brąz zgarnęła również Małgorzata Mosór na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz sztafeta dziewcząt 4×100 m stylem zmiennym. Tuż za podium, na 4. miejscu, stanęła także sztafeta chłopców 4×100 m stylem zmiennym.

Info: UM Gliwice