InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Łódź/Zabrze: Górnik gromi rywala!

W piątek (27 października) Górnik Zabrze zmierzył się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź w ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zabrzan 5:0.

Rywalizacja na Stadionie Miejskim imienia Władysława Króla w Łodzi udanie rozpoczęła się dla Trójkolorowych, którzy już w pierwszych minutach ruszyli pod bramkę Aleksandra Bobka. W 2. minucie strzał na bramkę ŁKS-u oddał Piotr Krawczyk, jednak został skutecznie zablokowany.

W dalszej części spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Nie przyniosło to zmiany wyniku, ponieważ za każdym razem na wysokości zadania stawał Daniel Bielica lub defensywa Trójkolorowych. Do około 40. minuty gra była bardzo wyrównana i nic raczej nie zapowiadało zmiany rezultatu.

Na kilka minut przed gwizdkiem kończącym 1. połowę, piłkę na lewej stronie boiska przyjął Michal Siplak. Słowak długo się nie zastanawiał i dośrodkował w pole karne. Futbolówka przelobowała bramkarza i znalazła się w siatce, dzięki czemu podopieczni Jana Urbana wyszli na prowadzenie.

Drugą część spotkania zespoły Górnika, jak i ŁKS-u rozpoczęły bez zmian w składach. W przypadku Trójkolorowych pierwsze roszady pojawiły się po godzinie gry. Piotra Krawczyka zmienił Sebastian Musiolik, a za Kamila Lukoszka pojawił się Adrian Kapralik.

W 64. minucie Adam Marciniak sfaulował w polu karnym Sebastiana Musiolika, co poskutkowało podyktowaniem rzutu karnego. Do „jedenastki” podszedł Daisuke Yokota i podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później rozwiązał się prawdziwy worek z bramkami! Do siatki trafiali bowiem: Kryspin Szcześniak (75. minuta), Damian Rasak (80. minuta) oraz Yokota (82. minuta).

Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Górnika 5:0, dzięki czemu dopisujemy sobie do ligowej tabeli 3 „oczka”! Dodajmy, że następny mecz Trójkolorowi rozegrają już we wtorek (31 października). Naszym przeciwnkiem w ramach 1/16 finału Pucharu Polski będzie Zagłębie Sosnowiec (wyjazd).

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 0:5 (0:1)
0:1 – Michal Siplak (43′).
0:2 – Daisuke Yokota (rzut karny, 65′).
0:3 – Kryspin Szcześniak (75′).
0:4 – Damian Rasak (80′).
0:5 – Daisuke Yokota (82′).

ŁKS Łódź: Bobek – Flis, Marciniak, Monsalve, Szeliga, Louveau (60′ Hoti), Dankowski, Głowacki, Ramirez (67′ Pirulo, 80′ Śliwa), Janukowicz (80′ Łabędzki), Jurić (67′ Tejan).

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić (85′ Barczak), Szcześniak, Janicki, Siplak, Rasak, Pacheco (83′ Dadok), Yokota (83′ Ennali), Czyż, Lukoszek (63′ Kapralik), Krawczyk (63′ Musiolik).