PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Wyjazdowe zwycięstwo na zero z tyłu. Młodość Rudno 0:1 Naprzód

25.04.2018r. zawodnicy zabrzańskiej Serie A nadrabiali zaległości z połowy marca, kiedy to zimowa aura skutecznie uniemożliwiła rozegrania całej 16.kolejki. Nasi seniorzy udali się do Rudna na spotkanie z miejscową Młodością, która w tym roku we wszystkich spotkaniach schodziła z boiska z trzema punktami. Warto dodać, że nasz zespół również nie zaznał smaku porażki.

W spotkanie lepiej wchodzą nasi zawodnicy, parę razy goszczą pod bramką gospodarzy, w jednej z sytuacji uderzenie Szymona Napierały, zatrzymał ustawiony w szesnastce obrońca Młodości, jednak arbiter nie zdecydował się na wskazanie na wapno.

W kolejnych minutach gospodarze zyskują lekką przewagę na boisku, częściej utrzymują się przy piłce. Próbują budować akcję od własnej bramki. Oba zespoły często, po długich wrzutkach pod/w pole karne przeciwnika, chcą zdobyć otwierającego gola. Ostatecznie w pierwszej połowie, żaden z bramkarzy nie musiał popisać się jakąś wielką paradą.

Drugą połowę spotkania, również lepiej rozpoczynają nasi zawodnicy, kilka akcji na połowie drużyny z Rudna, ostatecznie zaowocowało, jak się później okazało zwycięskim golem. Szybka akcja Naprzodu w 56 minucie, na połówce gości, wymiana piłki Kamila Maja z Pawłem Madejem, do akcji z drugiej linii podłącza się Bartosz Kluger, który otrzymuje podanie na wolne pole od wspomnianego wcześniej Madeja, wyprzedza obrońców, wbiega z futbolówką w pole karne i posyła ją niczym rasowy snajper obok bezradnego bramkarza gospodarzy, 1:0 dla Naprzodu.

Jak się można spodziewać, w dalszej części spotkania zawodnicy Młodości rzucili się do ataku, a nasi gracze skupili się na defensywie z nadzieją na wyprowadzenie zabójczej kontry, która uspokoiłaby mecz. Ostatecznie dobra organizacja całej drużyny Naprzodu w defensywie dotrwała do końcowego gwizdka. Mimo że kilkukrotnie gospodarze byli blisko wyrównującego gola. Na nasze szczęście dobrze w bramce spisywał się Andrzej Pielecki, któremu również sprzyjało szczęście, kiedy to uderzenie rywali zatrzymało się na poprzeczce bramki.

Bardzo cieszy zwycięstwo z tak trudnym i bardzo rozpędzonym w ostatnim czasie rywalem. Zwłaszcza że odniesione przez Naprzód na wyjeździe i w dodatku na zero z tyłu, co zbyt często nie udawało się naszym zawodnikom w tym sezonie. Już w niedzielę nasi gracze na boisku w Ostropie zagrają z Carbo Gliwice, początek meczu o 16:30.

Młodość Rudno – Naprzód Żernica 0:1 (0:0)