LKS Naprzód Żernica: Udane zakończenie rundy. Orły Bojszów 0:3 Naprzód II

0
776

W ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej Eurotech C klasy nasz zespół mierzył się na wyjeździe z Orłami Bojszów. Od pierwszego gwizdka arbitra to drużyna prowadzona przez Łukasza Balon miała przewagę na boisku, co przekładało się na okazje bramkowe.

Już w 5 minucie z rzutu rożnego z lewego narożnika piłkę wrzuca Grzegorz Przybyła, a futbolówka po zamieszaniu w szesnastce gospodarzy trafia pod nogi Dawida Płońskiego, który umieszcza ją w siatce, 0:1.

Kilka minut dłużej trzeba było czekać na kolejną bramkę, ataki naszej ekipy sprawiają, że w polu karnym Orłów faulowany jest Grzegorz Przybyła, sędzia wskazuje na wapno, a do karnego podchodzi kapitan drużyny Paweł Suffner, który pewnie w 20 minucie zamienia jedenastkę na gola, 0:2.

W 42 minucie kolejne dośrodkowanie z rożnego Grzegorza Przybyły kończy się bramką najlepszego strzelca naszego zespołu Patryka Wiącka, 0:3.

W naszej bramce Mariusz Czuga nie miał zbyt wiele pracy, poza kilkoma uderzeniami z dystansu, Orły najbliżej gola były po wrzutce z rzutu wolnego, na szczęście kompletnie niepilnowany zawodnik rywali nie trafił w bramkę.

Druga połowa odbyła się bez większej historii, gospodarze nie byli w stanie przejąć inicjatywy nad spotkaniem, a nasza drużyna usatysfakcjonowana wynikiem w pełni kontrolowała przebieg zawodów. Mimo to zwycięstwo mogło być trochę wyższe, a swoją bramkę na koncie powinien mieć m.in. Rafał Russin, nasz rezerwowy bramkarz w końcówce wszedł na atak i nie wiele zabrakło, aby zdobył swą pierwszą bramkę w sezonie.

Koniec końców mecz kończy się zwycięstwem naszego zespołu 3:0, a rundę jesienną kończą z 11 punktami na 8 miejscu w tabeli.

 

Orły Bojszów – Naprzód II Żernica 0:3 (0:3)

(protokół meczowy)

 

Bramki:

  • 0:1 5 min. Dawid Płoński
  • 0:2 20 min. Paweł Suffner k.
  • 0:3 42 min. Patryk Wiącek

Żółte kartki: 75 min. Mariusz Wiciak, 84 min. Tobiasz Płachetka

Czerwone kartki: –

 

Orły: Marcin Bednorz – Łukasz Krol, Dawid Piper (K), Mariusz Wiciak, Damian Hassa, Sebastian Proszka, Łukasz Kempa, Grzegorz Sigmundczyk, Antoni Zwiernik, Tobiasz Płachetka, Waldemar Gruca

Rezerwowi: Damian Mika, Szymon Kobyliński, Roman Respondek, Tomasz Wilk

 

Naprzód II: Mariusz Czuga – Adam Sosna, Paweł Suffner (K), Łukasz Nowak, Patryk Jonecko, Dawid Płoński (75 min. Adam Bogacz), Dariusz Daniel, Marcin Szmidt, Grzegorz Przybyła (80 min. Rafał Russin), Adrian Skubisz (65 min. Krzysztof Dusza), Patryk Wiącek

Rezerwowi: –

fot. Bartosz Kluger

Info: LKS Naprzód Żernica