PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Trzy punkty zostały w Żernicy. Naprzód 4:2 Zamkowiec Toszek

Po serii dwóch spotkań wyjazdowych Naprzód wrócił na własne boisko, na którym w meczu 7.kolejki Majer A klasy mierzył siły z Zamkowcem Toszek.

Mecz kolejny już raz nasz zespół rozpoczyna od strat gola, tym razem w 8 minucie. Goście szybko wznawiają grę z autu, piłka trafia przed pole karne do napastnika Zamkowca, ten wykorzystuje nie najlepsze ustawienie naszej defensywy, wbiega w szesnastkę i umieszcza piłkę w siatce.

Na wyrównanie trzeba było czekać do 14 minut. Jakub Czyżewski okiwał jednego z rywali i zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów, strzał nie należał do najlepszych, ale z pomocą przyszedł goalkeeper rywali, którego nie najlepsza interwencja sprawiła, że futbolówka wpadła do siatki.

W 16 minucie było już 2:1, bardzo ładna akcja na jeden-dwa kontakty naszych graczy sprawia, że z prawego skrzydła dośrodkowuje Łukasz Balon, a piłkę kieruje do siatki ustawiony w polu bramkowym przyjezdnych Paweł Madej.

Do przerwy nasi gracze mieli jeszcze kilka bardzo dobry okazji na podwyższenie wyniku, jedna nie udało się skierować piłki do siatki. Z sytuacji Zamkowca warto odnotować jedno uderzenie z dystansu, przy którym piękną paradą popisał się Krzysztof Balon, wybijając piłkę na rzut rożny.

Początek drugiej połowy to….??? Oczywiście strata bramki, sędzia podyktował rzut wolny pośredni, po tym, jak Krzysztof Balon mocno się zagotował po jednej z decyzji arbitra, a że nasz bramkarz stał na 11 metrze, to wolny był właśnie z tej odległości. Gracz Zamkowca mimo że na linii końcowej stali niemal wszyscy nasi zawodnicy znalazł miejsce i umieścił futbolówkę w okienku bramki.

Na odpowiedź Naprzodu nie trzeba było długo czekać, bo w 57 minucie Jakub Czyżewski wrzuca z wolnego w pole karne, a Michał Zieliński głową zdobywa swojego czwartego gola w sezonie.

Chwile po bramce drugą żółtą kartkę za niezadowolenie decyzjami sędziego otrzymał jeden z rywali i goście ponad 30 minut grali w 10. Mimo to momentami rywale grali lepiej niż w jedenastu i parę razy zatrudniali do pracy naszego bramkarza.

Pomimo wielu okazji na zamknięcie meczu, czwartego gola zdobywamy dopiero w ostatniej akcji meczu. Michał Zieliński wybiega sam na sam z goalkeeperem rywali i wykłada piłkę do Łukasza Balon, któremu pozostało umieścić ją w siatce.

Co najważniejsze dopisujemy do naszego dorobku kolejne bezcenne trzy punkty. Nie najlepsza koncentracja w początkowych fragmentach obu części meczu, niepotrzebne dyskusje z sędzią oraz słaba skuteczność spowodowała, że o zwycięstwo trzeba było walczyć od końca spotkania.

Naprzód Żernica – Zamkowiec Toszek 4:2 (2:1)