PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Remis z liderem. Zamkowiec Toszek 1:1 Naprzód

W 5.kolejce Majer A klasy Naprzód mierzył się na wjeździe z liderem zabrzańskiej Serie A Zamkowcem Toszek.

Pierwsza połowa to wyrównana gra z obu stron, piłka znajduje się najczęściej w środku pola, gospodarze dochodzą do okazji bramkowych, głównie dzięki swojej agresywności i błędom indywidualnym naszych zawodników. W naszej ekipie w pierwszych 45 minutach, pod bramką rywali najwięcej zamieszania robi Łukasz Balon i zdecydowanie najlepszą okazję na gola, Naprzód ma po jego podaniu na 13 metr do Damiana Kraski, niestety ten nieczysto trafia w piłkę, i futbolówka nie sprawia kłopotu goalkeeperowi rywali.

W 40 minucie meczu w okolicach 30 metra przed swoją bramką piłkę traci Bartosz Kluger, rywale wymieniają kilka podań, ich napastnik znajduję się z piłką w polu karnym i uderzeniem po dalszym słupku pokonuje Dawida Szulca. W całej akcji nie było nic dziwnego, tylko że Kluger był ewidentnie nadepnięty przez rywala w momencie odbioru futbolówki, co widzieli wszyscy na stadionie, tylko nie sędziwie z głównym oraz na czele z liniowym, który miał do całej sytuacji klika metrów. Do przerwy Zamkowiec prowadzi 1:0, nasz zespół miał okazję na równanie, przed szansą stanął Rafał Wybierek, ale sędzia nie wiadomo, w jaki sposób zobaczył zagranie ręką Zbigniewa Sodla.

W drugiej połowie meczu na boisku dominuje Naprzód, z okazji podbramkowych Zamkowca należy wymienić jedną sytuację w drugich 45 minutach, strzał rywala broni Szulc, który radzi sobie także z dobitką szczupakiem gracza z Toszka.

Nasi gracze zdecydowanie częściej utrzymują się przy piłce, jednak nie przynosi to ze sobą wiele konkretnych okazji bramkowych, w których bramkarz gospodarzy musiałby się wykazać. W 57 minucie do remisu doprowadza Rafał Wybierek, który zamienia jedenastkę na bramkę, 1:1.

Nasi zawodnicy zagrywają kilka piłek wzdłuż pola bramkowego, ale ewidentnie brakuje zamknięcia akcji, zdecydowanie najbliżej gola był Jacek Kęsik, którego uderzenie z dystansu na rzut rożny wybija bramkarz Zamkowca.

Ostatecznie mecz kończy się remisem, kolejny raz nasi gracze poza rywalami i własnymi słabościami, muszą sobie radzić z niezrozumiałymi decyzjami sędziego, Arbitrzy też są ludźmi, ale mylić się w jedną stronę jest bardzo, ale to bardzo frustrujące.

Z kolejnych nie najlepszych informacji nasz grający-trener Damian Kraska doznał złamania śródręcza, mimo że cała nieszczęśliwa sytuacja wydarzyła się w pierwszej połowie, to nasz trener dograł mecz do ostatniego gwizdka sędziego. ZDROWIA TRENERZE!

Zamkowiec Toszek – Naprzód Żernica 1:1 (1:0)