LKS Naprzód Żernica: Remis z liderem. Zamkowiec Toszek 1:1 Naprzód

0
517

W 5.kolejce Majer A klasy Naprzód mierzył się na wjeździe z liderem zabrzańskiej Serie A Zamkowcem Toszek.

Pierwsza połowa to wyrównana gra z obu stron, piłka znajduje się najczęściej w środku pola, gospodarze dochodzą do okazji bramkowych, głównie dzięki swojej agresywności i błędom indywidualnym naszych zawodników. W naszej ekipie w pierwszych 45 minutach, pod bramką rywali najwięcej zamieszania robi Łukasz Balon i zdecydowanie najlepszą okazję na gola, Naprzód ma po jego podaniu na 13 metr do Damiana Kraski, niestety ten nieczysto trafia w piłkę, i futbolówka nie sprawia kłopotu goalkeeperowi rywali.

W 40 minucie meczu w okolicach 30 metra przed swoją bramką piłkę traci Bartosz Kluger, rywale wymieniają kilka podań, ich napastnik znajduję się z piłką w polu karnym i uderzeniem po dalszym słupku pokonuje Dawida Szulca. W całej akcji nie było nic dziwnego, tylko że Kluger był ewidentnie nadepnięty przez rywala w momencie odbioru futbolówki, co widzieli wszyscy na stadionie, tylko nie sędziwie z głównym oraz na czele z liniowym, który miał do całej sytuacji klika metrów. Do przerwy Zamkowiec prowadzi 1:0, nasz zespół miał okazję na równanie, przed szansą stanął Rafał Wybierek, ale sędzia nie wiadomo, w jaki sposób zobaczył zagranie ręką Zbigniewa Sodla.

W drugiej połowie meczu na boisku dominuje Naprzód, z okazji podbramkowych Zamkowca należy wymienić jedną sytuację w drugich 45 minutach, strzał rywala broni Szulc, który radzi sobie także z dobitką szczupakiem gracza z Toszka.

Nasi gracze zdecydowanie częściej utrzymują się przy piłce, jednak nie przynosi to ze sobą wiele konkretnych okazji bramkowych, w których bramkarz gospodarzy musiałby się wykazać. W 57 minucie do remisu doprowadza Rafał Wybierek, który zamienia jedenastkę na bramkę, 1:1.

Nasi zawodnicy zagrywają kilka piłek wzdłuż pola bramkowego, ale ewidentnie brakuje zamknięcia akcji, zdecydowanie najbliżej gola był Jacek Kęsik, którego uderzenie z dystansu na rzut rożny wybija bramkarz Zamkowca.

Ostatecznie mecz kończy się remisem, kolejny raz nasi gracze poza rywalami i własnymi słabościami, muszą sobie radzić z niezrozumiałymi decyzjami sędziego, Arbitrzy też są ludźmi, ale mylić się w jedną stronę jest bardzo, ale to bardzo frustrujące.

Z kolejnych nie najlepszych informacji nasz grający-trener Damian Kraska doznał złamania śródręcza, mimo że cała nieszczęśliwa sytuacja wydarzyła się w pierwszej połowie, to nasz trener dograł mecz do ostatniego gwizdka sędziego. ZDROWIA TRENERZE!

Zamkowiec Toszek – Naprzód Żernica 1:1 (1:0)

(protokół meczowy)

Bramki:

1:0 40 min. Damian Witecki
1:1 57 min. Rafał Wybierek
Żółte kartki: 59 min. Patryk Maziarz, 85 min. Marek Koloch – 41 min. Bartosz Kluger, 81 min. Paweł Kober, 92 min. Łukasz Wieczorek

Czerwone kartki: –

Zamkowiec: Kamil Giemza (K) – Paweł Konopiński, Marek Koloch, Rafał Sacher, Patryk Stolarczyk, Patryk Maziarz (65 min. Dawid Gnielka), Szymon Szafraniec, Dominik Klak, Tomasz Nagoda, Robert Zwiorek (72 min. Jarosław Szadurski), Damian Witecki (67 min. Maciej Steindor)

Rezerwowi: Grzegorz Niebrzydowski, Kamil Skopek, Dawid Zadrożny

Naprzód: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski, Jacek Kęsik (K), Rafał Wybierek, Grzegorz Łajszczak, Łukasz Balon (72 min. Marcin Szmidt), Paweł Kober, Bartosz Kluger, Damian Kraska, Arkadiusz Zawadzki, Zbigniew Sodel (65 min. Łukasz Wieczorek)

Rezerwowi: Rafał Russin, Grzegorz Przybyła, Dawid Płoński, Tomasz Sokołowski

fot. Agata Komorowska

Info: LKS Naprzód Żernica