W niedzielne popołudnie zawodnicy pierwszej drużyny udali się do Rudna, na mecz z miejscową Młodością. Mimo że spotkanie rozpoczynało się o godzinie 16.00, to nasi gracze zapomnieli wyjść na nie z szatni, bo nie inaczej można nazwać sytuację, w której gospodarze w 9 minucie prowadzą 2:0.

W 7 minucie rzut rożny dla Młodości piłkę wybitą z naszej szesnastki przejmuje rywal i uderzeniem z około 20 metrów umieszcza ją w siatce. W 8 minucie próba podania Pawła Madeja odbija się od zaskoczonego Bartosza Kluger, futbolówka spada pod nogi kapitana gospodarzy, który wygrywa pojedynek biegowy z Jackiem Kęsikiem, ostatecznie nasz kapitan fauluje rywala w szesnastce i rywale podwyższają prowadzenie z jedenastki.

W kolejnych minutach lepiej wygląda gra Naprzodu, najlepszym potwierdzeniem jest akcja Kraska-Madej, która kończy się zagraniem wzdłuż bramki tego drugiego, nogę do piłki na piątym metrze dokłada Łukasz Balon, zdobywając kontaktowego gola.

W 27 minucie rozpędzonego Pawła Madeja we własnym polu karnym fauluje obrońca Młodości, a karnego wykorzystuje Michał Zieliński, 2:2.

Jeszcze przed przerwą nasz zawodnicy wychodzą na prowadzenie, corner dla rywali, wrzutkę pewnie wyłapuje Krzysztof Balon i szybkim wybiciem uruchamia swojego brata Łukasza, następnie piłka trafia do Damiana Kraski, który niskim strzałem z 16 metrów pokonuje goalkeepera gospodarzy.

W przerwie nasi zawodnicy zwracają sobie uwagę, aby lepiej wejść w drugą połowę, niż w pierwszą. Niestety słowa słowami, a to, co dzieje się na boisku to na boisku. W zaledwie 2 minucie drugi 45-minut zawodnik przeciwnika wbiega w pole karne z lewego skrzydła, podaje wzdłuż bramki, piłka nieszczęśliwie przelatuje pod stopą Jacka Kęsika, trafiał do kapitana Młodości, który uprzedził Pawła Kobera i strzałem w krótki słupek doprowadza do remisu.

Tak jak szybkie dwie bramki podziałały na naszą drużynę w pierwszej części meczu, to nie można tego powiedzieć go straconym golu numer trzy, który zdecydowanie podciął skrzydła naszym zawodnikom, którym łagodnie mówiąc, gra się nie klei i próżno szukać jakiś groźnych okazji (poza jednym strzałem z dystansu), które zmusiłyby bramkarza z Rudna do interwencji.

W 68 minucie składna, szybka akcja Młodości doprowadza do tego, że w nasze pole karne wbiega rywal i uderzenie przy krótkim słupka, jak się później okazuje, ustala wynik spotkania na 4:3.

Na pewno z perspektywy całego meczu, szkoda, że do Żernicy Naprzód nie wraca z choćby z punktem. Mimo że gra naszego zespołu nie należał do najlepszych, to gdyby spojrzeć na okazję bramkowe Młodości, to poza tymi zamienionym na bramki, ciężko sobie przypomnieć sobie jakąś inną, która zmusiłaby naszego goalkeepera do poważniejszej interwencji.

Młodość Rudno – Naprzód Żernica 4:3 (2:3)

(protokół meczowy)

 

Bramki:

  • 1:0 7 min. Bartłomiej Pankowski
  • 2:0 9 min. Mirosław Nowak k.
  • 2:1 21 min. Łukasz Balon (as. Paweł Madej)
  • 2:2 27 min. Michał Zieliński k. (as. Paweł Madej)
  • 2:3 41 min. Damian Kraska (as. Łukasz Balon)
  • 3:3 47 min. Mirosław Nowak
  • 4:3 68 min. Kamil Zwiernik

Żółte kartki: 8 min. Jacek Kęsik, 18 min. Łukasz Balon, 44 min. Paweł Kober, 71 min. Patryk Niebrzydowski, 87 min. Michał Zieliński, 92 min. Michał Zieliński – 19 min. Mateusz Gold, Mirosław Nowak

Czerwone kartki: 92 min. Michał Zieliński – 85 min. Dariusz Sawicki

 

Młodość: Paweł Zgoda – Christoph Sacher (86 min. Dawid Rakoczy), Mateusz Gold, Dawid Pawletko (66 min. Adrian Pieczka), Damian Klonek (84 min. Szymon Brzoza), Dariusz Sawicki, Bartłomiej Pankowski, Sebastian Misz (59 min. Rafał Pawłowski), Mirosław Nowak (K), Kamil Zwiernik, Marek Chojnacki

Rezerwowi: Dariusz Flis

 

Naprzód: Krzysztof Balon – Patryk Niebrzydowski, Jacek Kęsik (K), Paweł Kober, Damian Kraska, Paweł Madej, Bartosz Kluger, Dariusz Kuta, Jakub Czyżewski (46 min. Zbigniew Sodel), Łukasz Balon (69 min. Tomasz Sokołowski), Michał Zieliński

Rezerwowi: Łukasz Kowalski

fot. Dawid Wołoch

Info: LKS naprzód Zernica