PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Punkt zostaje w Żernicy. Naprzód 1:1 Tempo Paniówki

W 21.kolejce do Żernicy przyjechała drużyna Tempo Paniówki, niby przedostatni zespół w tabeli, ale całkiem inna drużyna, niż ta, która występowała na boiskach Majer A klasy jesienią 2017 roku. Wraz z nowym zarządem i nowym trenerem, do Tempa dołączyło wielu zawodników z przeszłością w wyższych ligach.

Mecz, ten to przede wszystkim wiele walki w środku pola, pomimo częstszego posiadania piłki w pierwszej połowie przez zespół z Paniówek, to żadna ze stron nie stworzyła sobie konkretniejszej okazji, aby wyjść na prowadzenie.

Druga część spotkania lepiej otwiera się dla zespołu gości, bo w 55 minucie za sprawą syna trenera zabrzańskiego Górnika, Pawła Brosza goście wychodzą na prowadzenie, 0:1. Zawodnik Tempa otrzymał prostopadłe podanie przed naszych obrońców i uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Andrzeja Pieleckiego.

Kolejne minuty meczu to przewaga Naprzodu, zdecydowanie częściej nasi zawodnicy zagrażają bramkarzowi gości. W 70 minucie rzut wolny, przy prawej linii bocznej wykonuje Kamil Maj, dośrodkowanie odnajduje w szesnastce rywali Pawła Madeja, który uderzeniem głową doprowadza do remisu.

W dalszej części meczu to nasi zawodnicy częściej przebywają na połowie gości, jednak żadna z okazji nie została zamieniona na dogodną okazję, która mogłaby pokonać bramkarza z Paniówek. Można powiedzieć, że bramka gości, to jedyny wypad pod naszą bramkę w drugiej połowie, który zakończył się golem.

Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 1:1, na pewno cieszy fakt, że twierdza Żernica nadal stoi i ma się dobrze, oraz to, że niejedna z drużyn w rundzie wiosennej zabrzańskiej Serie A chciałaby dopisać, chociaż punkt po meczu z Tempo Paniówki.

Naprzód Żernica – Tempo Paniówki 1:1 (0:0)