LKS Naprzód Żernica: Punkt zostaje w Żernicy. Naprzód 1:1 Tempo Paniówki

0
860

W 21.kolejce do Żernicy przyjechała drużyna Tempo Paniówki, niby przedostatni zespół w tabeli, ale całkiem inna drużyna, niż ta, która występowała na boiskach Majer A klasy jesienią 2017 roku. Wraz z nowym zarządem i nowym trenerem, do Tempa dołączyło wielu zawodników z przeszłością w wyższych ligach.

Mecz, ten to przede wszystkim wiele walki w środku pola, pomimo częstszego posiadania piłki w pierwszej połowie przez zespół z Paniówek, to żadna ze stron nie stworzyła sobie konkretniejszej okazji, aby wyjść na prowadzenie.

Druga część spotkania lepiej otwiera się dla zespołu gości, bo w 55 minucie za sprawą syna trenera zabrzańskiego Górnika, Pawła Brosza goście wychodzą na prowadzenie, 0:1. Zawodnik Tempa otrzymał prostopadłe podanie przed naszych obrońców i uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Andrzeja Pieleckiego.

Kolejne minuty meczu to przewaga Naprzodu, zdecydowanie częściej nasi zawodnicy zagrażają bramkarzowi gości. W 70 minucie rzut wolny, przy prawej linii bocznej wykonuje Kamil Maj, dośrodkowanie odnajduje w szesnastce rywali Pawła Madeja, który uderzeniem głową doprowadza do remisu.

W dalszej części meczu to nasi zawodnicy częściej przebywają na połowie gości, jednak żadna z okazji nie została zamieniona na dogodną okazję, która mogłaby pokonać bramkarza z Paniówek. Można powiedzieć, że bramka gości, to jedyny wypad pod naszą bramkę w drugiej połowie, który zakończył się golem.

Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 1:1, na pewno cieszy fakt, że twierdza Żernica nadal stoi i ma się dobrze, oraz to, że niejedna z drużyn w rundzie wiosennej zabrzańskiej Serie A chciałaby dopisać, chociaż punkt po meczu z Tempo Paniówki.

Naprzód Żernica – Tempo Paniówki 1:1 (0:0)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 0:1 55 min. Paweł Brosz
  • 1:1 70 min. Paweł Madej (as. Kamil Maj)

Żółte kartki: 95 min. Łukasz Balon – brak

Czerwone kartki: brak

Naprzód: Andrzej Pielecki – Dariusz Kuta, Paweł Kober, Adrian Kominiak, Krzysztof Balon, Łukasz Nowak, Kamil Maj, Filip Dudziak (90 min. Patryk Niebrzydowski), Łukasz Balon, Paweł Madej (90 min. Łukasz Kowalski), Szymon Napierała (79 min. Bartosz Kluger)

Rezerwowi: Sławomir Czekaj, Rafał Juszczak, Grzegorz Łajszczak

Trener: Krzysztof Orzeszek

Tempo: Mateusz Widera (66 min. Paweł Konopka) – Paweł Hawlicki, Marcin Herisz (82 min. Mateusz Roj), Paweł Przesdzing, Paweł Brosz (62 min. Marcin Modrzyński), Jacek Nowak, Daniel Bartoszek, Grzegorz Krusiński (82 min. Mateusz Szarla), Grzegorz Konopka (K), Oskar Jendrychowski, Piotr Karwowski

Rezerwowi: Artur Kuzia, Paweł Szary, Robert Jachnik

Trener: Dawid Dybcio

fot. Tempo Paniówki

Info: naprzodzernica.pl