PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Porażka z Gwarkiem. Naprzód II 0:5 Gwarek II Ornontowice

W meczu 8.kolejki Eurotech C klasy nasze rezerwy grały u siebie z drugą drużyną Gwarka Ornontowice. W pierwszej połowie goście mają przewagę na boisku, co czterokrotnie dokumentują bramkami. Pierwsza stracona po rożnym, kolejne dwie po składnych akcjach rywali, czwarta z rzutu karnego, zawodnicy Gwarka przy golach nie dali większych szans naszemu bramkarzowi, który w pierwszych 45-minutach jeszcze kilkukrotnie ratował naszą drużynę przed stratą kolejnych bramek.

W drugiej połowie wiele zmian w obu zespołach sprawiły, że słabiej prezentują się goście, a lepiej niż w pierwszej części wygląda nasz zespół. Spotkanie się wyrównał, nasi gracze zdecydowanie częściej goszczą na połowie przyjezdnych. Zdecydowanie najbliżej honorowej bramki był Sławomir Czekaj, który najpierw przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gwarka, a jego dobitka z bardzo bliskiej odległości odbija się od słupka.

Parę minut przed ostatnim gwizdkiem goście ustalają wynik na 0:5, wygrywając tym samym drugą połową 1:0. Po tym spotkaniu nasza druga drużyna spada na ostatnie miejsce w tabeli, jednak mają o dwa spotkanie rozegrane mniej od większość zespołów zabrzańskiej Serie C.

Naprzód II Żernica – Gwarek II Ornontowice 0:5 (0:4)