W 3.kolejce zabrzańskiej Serie A do Żernicy przyjechała będąca bez punktów Olimpia Pławniowice. Spotkanie od pierwszego gwizdka toczyło się pod dyktando naszego zespołu i już w 4 minucie przewaga Naprzodu została udokumentowana golem, którego uderzeniem lewą nogą w kierunku dalszego słupka zdobył Michał Zieliński.

W 20 minucie goście rozpoczynają grę z 5 metra krótkim podaniem, Zbigniew Sodel doskakuje do rywala, odbierając mu piłkę na 16 metrze, a jego strzał dobija Damian Kraska, kierując piłkę do siatki głową.

W 29 minucie Zbigniew Sodel po otrzymaniu piłki odwraca się z futbolówką w kierunku bramki Olimpii i bardzo mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z 20 metrów, zdobywa swoją pierwszą bramkę po powrocie do naszego klubu.

W ostatniej akcji pierwszej połowy nasi zawodnicy zdobywają czwartego gola, z rzutu wolnego piłkę wrzuca Krzysztof Balon, następnie głową wzdłuż bramki zgrywa ją Michał Zieliński, a całą akcję głową zamyka Dariusz Kuta.

W 56 minucie kolejny gol dla Naprzodu tym razem w pole karne z piłką wpada Patryk Niebrzydowski, a jego uderzenie przełamuje ręce bramkarza i wpada do siatki gości.

W 63 minucie Olimpia dochodzi do drugiej groźnej okazji w całym meczu, za słabe podanie Grzegorza Łajszczaka do Dawid Szulca przejmuje przeciwnik i lobem kieruje piłkę do naszej bramki.

W 70 minucie Michał Zieliński ściga się do piłki razem z goalkeeperem przyjezdnych, nasz kapitan wykorzystuje zawahanie się przeciwnika, mija go i kieruje futbolówkę do pustej bramki.

Trzy minuty później worek z bramkami zamyka Krzysztof Balon i to w jaki sposób. Po rzucie rożnym piłkę z pola karnego wybija gracz Olimpii, futbolówkę na 25 metrze zbiera Krzysiu i atomowym uderzeniem zrywa pajęczynę z lewego okienka bramki. GOL STADIONY ŚWIATA!

Opisaliśmy tylko sytuacje bramkowe, bo okazji na więcej goli dla Naprzodu nie brakowało. Zawody były absolutnie zdominowane przez naszych zawodników, a jak pisaliśmy wcześniej, goście tylko dwa razy byli wstanie zagrozić Dawidowi Szulcowi i to po błędach własnych.

Naprzód Żernica – Olimpia Pławniowice 7:1 (4:0)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 1:0 4 min. Michał Zieliński (as. Dariusz Kuta)
  • 2:0 20 min. Damian Kraska
  • 3:0 29 min. Zbigniew Sodel (as. Bartosz Kluger)
  • 4:0 45 min. Dariusz Kuta (as. Michał Zieliński)
  • 5:0 56 min. Patryk Niebrzydowski
  • 5:1 63 min. Jarosław Niedźwiedź
  • 6:1 70 min. Michał Zieliński
  • 7:1 73 min. Krzysztof Balon

Żółte kartki: 33 min. Bartosz Kluger, 66 min. Dariusz Kuta – 45 min. Mateusz Gabor, 76 min. Mateusz Zawadzki

Czerwone kartki: –

 

Naprzód: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski, Paweł Kober, Grzegorz Łajszczak (81 min. Grzegorz Przybyła), Krzysztof Balon (88 min. Sławomir Czekaj), Tomasz Sokołowski, Dariusz Kuta, Bartosz Kluger, Damian Kraska (46 min. Jakub Czyżewski), Michał Zieliński (K), Zbigniew Sodel (69 min. Paweł Madej)

Rezerwowi: –

 

Olimpia: Patryk Tobolik – Łukasz Wróbel (K), Kamil Spyrka, Wojciech Steuer, Mateusz Gabor, Kewin Cimerman, Szymon Ficoń (55 min. Jarosław Niedźwiedź), Sebastian Bednarek (67 min. Mateusz Zawadzki), Michał Lisok, Piotr Wróbel, Rafał Samol

Rezerwowi: –

fot. Dawid Wołoch

Info: LKS Naprzód Żernica