LKS Naprzód Żernica: Młodość pokonana. Naprzód 4:1 Młodość Rudno

0
291

W sobotnie popołudnie nasza drużyna podejmowała na własnym boisku Młodość Rudno. Początek spotkania to przewaga gości w posiadaniu piłki, z czasem jednak nasi zawodnicy widzą, że goście nie są w stanie zagrozić bramce Dawida Szulca, więc postanawiają zaatakować rywali wysokim pressingiem, co przynosi ze sobą okazję bramkowe dla Naprzodu.

Do najlepszych sytuacji dochodzi Michał Zieliński, jednak jak zawsze zaczyna od strzałów ostrzegawczych. W 35 minucie z rzutu wolnego dośrodkowuje Michał Kuźnik wprost na głowę Ziela, który pokonuje bramkarza Młodości. Jedno bramkowym prowadzeniem kończy się pierwsza połowa.

Drugą część meczu rozpoczynamy od podwyższenia prowadzenia. W 50 minucie Michał Zieliński zagrywa na 23 metr do Bartosza Klugera, jego bardzo niecelny strzał odbija się najpierw od obrońcy z Rudna następnie od kolana wprowadzonego chwilę wcześniej Tomka Sokołowskiego i wpada do siatki tuż obok zdezorientowanego goalkeepera gości.

W 66 minucie wysoki pressing na rywalach sprawił, że Bartosz Kluger przejmuje piłkę w polu karnym Młodości, po czym jest faulowany przez rywala, arbiter bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Michał Zieliński.

W 71 minucie nasz zespół wychodzi z zabójczą kontrom, Michał Zieliński przejmuje piłkę, następnie Kluger zagrywa na wolne pole do Mateusza Koleszki, ten podaje na środek pola karnego do Rafała Wybierka, który pokonuje bramkarza gości.

W 75 minucie Młodość zdobywa honorowego gola i mimo kilku prób z obu stron w ostatnim kwadransie kibice na naszym obiekcie nie zobaczyli już więcej goli. Tym razem cztery strzelone bramki dały komplet punktów. Mimo drobnych problemów kadrowych, tuż przed samym meczem, nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej stron i w zasadzie ciężko było wskazać jakiś słaby element w naszej drużynie.

Naprzód Żernica – Młodość Rudno 4:1 (1:0)

(protokół meczowy)

Bramki:

1:0 35 min. Michał Zieliński (as. Michał Kuźnik)
2:0 50 min. Tomasz Sokołowski
3:0 66 min. Michał Zieliński k. (as. Bartosz Kluger)
4:0 71 min. Rafał Wybierek (as. Mateusz Koleszko)
4:1 75 min. Kacper Śmigiel

Żółte kartki: 33 min. Rafał Wybierek, 62 min. Paweł Kober

Czerwone kartki: —

Naprzód: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski, Paweł Kober, Jacek Kęsik, Michał Knur, Łukasz Wieczorek (46 min. Tomasz Sokołowski), Michał Kuźnik (84 min. Adam Zieliński), Bartosz Kluger, Rafał Wybierek, Mateusz Koleszko, Michał Zieliński

Rezerwowi: –

Młodość: Paweł Zgoda – Rafał Pawłowski, Christoph Sacher, Dawid Pawletko, Marcel Zaczkowski (65 min. Dawid Jóźwiak), Kewin Zaczkowski (75 min. Andrzej Hauke), Szymon Zaczkowski, Kacper Śmigiel, Oskar Zwiernik, Mirosław Nowak, Adam Podstawa

Rezerwowi: –

info: http://naprzodzernica.pl/mlodosc-pokonana-naprzod-41-mlodosc-rudno/