W niedzielne przedpołudnie zawodnicy drugiej drużyny rozegrali zaległe spotkanie 1.kolejki Eurotech C klasy. Przeciwnikiem naszego zespołu był ostatnia w tabeli Korona Bargłówka.

W pierwszej części meczu na boisku panował wielki chaos, piłka raz za razem zmieniała właściciela, ostra gra sprawiała, że gracze obu ekip często leżeli na murawie, a sytuacji bramkowych w zasadzie nie było. Do przerwy 0:0.

W drugiej połowie działo się trochę więcej pod obiema bramkami. W 65 minucie z rzutu wolnego z około 25/30 metrów uderza zawodnik z Bargłówki, piłka jeszcze po drodze ociera się o jednego z naszych graczy, co nieco utrudniło interwencję bramkarzowi i wpada do siatki.

Po golu dla gości kilka okazji na wyrównanie miał nasz zespół. Patryk Wiącek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali, po tym, jak po indywidualnej akcji wbiegł z piłką w pole karne. Groźnie zrobiło się po rzucie wolnym, z którego ostatecznie w poprzeczkę trafia Dawid Płoński.

W ostatniej akcji meczu przesunięty do ataku kapitan naszej drużyny Paweł Suffner wywalczył rzut karny, do którego podszedł Patryk Wiącek i niestety jedenastkę obronił goalkeeper Korony.

Za tydzień zaległy mecz 2.kolejki z Orłami w Bojszowie.

 

Naprzód II Żernica – Korona Bargłówka 0:1 (0:0)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 0:1 65 min. Dawid Przybilla

Żółte kartki: 63 min. Dariusz Daniel, 77 min. Oskar Wiącek – 57 min. Denis Dyka, 76 min. Mateusz Dąbek, 78 min. Roman Górecki

Czerwone kartki: –

 

Naprzód II: Rafał Russin – Oskar Wiącek, Paweł Steuer (77 min. Adam Sosna), Paweł Suffner (K), Piotr Zieliński, Patryk Wiącek, Łukasz Kowalski (46 min. Tomasz Szymański (62 min. Dawid Płoński)), Dariusz Daniel (68 min. Roman Nowak), Grzegorz Przybyła, Marcin Szmidt (80 min. Denis Erfurt), Adam Zieliński (46 min. Patryk Jonecko)

Rezerwowi: Mariusz Czuga

Korona: Grzegorz Krzon – Patryk Złotoś (46 min. Dominik Smoliński), Wojciech Kijonka, Dawid Przybilla (75 min. Kacper Łukasik), Roman Górecki (85 min. Szymon Kauffmann (90 min. Oliver Piontek)), Denis Dyka, Bartłomiej Dusza (46 min. Mateusz Dąbek), Paweł Mendzik, Damian Kubieniec, Michał Aksamitowski, Jakub Miller

Rezerwowi: Patryk Kionka, Wiktor Aksamitowski

fot. Bartosz Kluger (z meczu z Burzą II)

Info: LKS Naprzód Żernica