PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Korona wygrywa w Żernicy. Naprzód II 0:1 Korona Bargłówka

W niedzielne przedpołudnie zawodnicy drugiej drużyny rozegrali zaległe spotkanie 1.kolejki Eurotech C klasy. Przeciwnikiem naszego zespołu był ostatnia w tabeli Korona Bargłówka.

W pierwszej części meczu na boisku panował wielki chaos, piłka raz za razem zmieniała właściciela, ostra gra sprawiała, że gracze obu ekip często leżeli na murawie, a sytuacji bramkowych w zasadzie nie było. Do przerwy 0:0.

W drugiej połowie działo się trochę więcej pod obiema bramkami. W 65 minucie z rzutu wolnego z około 25/30 metrów uderza zawodnik z Bargłówki, piłka jeszcze po drodze ociera się o jednego z naszych graczy, co nieco utrudniło interwencję bramkarzowi i wpada do siatki.

Po golu dla gości kilka okazji na wyrównanie miał nasz zespół. Patryk Wiącek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali, po tym, jak po indywidualnej akcji wbiegł z piłką w pole karne. Groźnie zrobiło się po rzucie wolnym, z którego ostatecznie w poprzeczkę trafia Dawid Płoński.

W ostatniej akcji meczu przesunięty do ataku kapitan naszej drużyny Paweł Suffner wywalczył rzut karny, do którego podszedł Patryk Wiącek i niestety jedenastkę obronił goalkeeper Korony.

Za tydzień zaległy mecz 2.kolejki z Orłami w Bojszowie.

Naprzód II Żernica – Korona Bargłówka 0:1 (0:0)