PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Komplet punktów po dwóch meczach. Naprzód 2:1 Sokół Łany Wielkie

3.kolejce Majer A klasy do Żernicy przyjechał Sokół Łany Wielkie, czyli zespół mocno rozdrażniony porażką w środku tygodnia z Olimpią Pławniowice, przypominamy, że Naprzód w 2.kolejce pauzował.

Początek spotkania to zgodnie z założeniami naszej drużyny wyskoki pressing na połowie gości, pressing, który za wiele nie przynosi, a pierwszą ważną odnotowania akcją jest niecelne uderzenie w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Balon, kapitana gości.

W 14 minucie przyjezdni obejmują prowadzenie, długa piłka za plecy naszych obrońców i niepewne wyjście z bramki naszego bramkarza, powodują, że zawodnik Sokoła lobem posyła piłkę do siatki Naprzodu.

Następne minut, to starania naszych zawodników o gola wyrównującego, i tak o to w 27 minucie bardzo niepewne zagranie Bartosza Klugera, do Pawła Kobera rozpoczyna akcję na 1:1, popularny Plomba, zagrywa futbolówkę długim przekątnym podaniem do Łukasza Balon, który z lewego skrzydła dośrodkowuje na głowę napastnika w dzisiejszym meczu, czyli Pawła Madeja, który kontrującym uderzeniem doprowadza do remisu.

Kolejne minut do przerwy, to podobnie jak we wcześniejszej części meczu to, przewaga w posiadaniu piłki przez zawodników z Łan Wielkich, jednak do przerwy remis 1:1.

Druga połowa to wyrównana gra z obu stron, głównie w środku pola, w 67 minucie wprowadzony po przerwie
Damian Kraska podaje w narożnik boiska do Kamila Maja, który zagraniem wzdłuż bramki odnajduje Łukasza Balon, ten dostawia stopę do piłki i daje prowadzenie Naprzodowi, 2:1.

Kilka minut po tej bramce w 73 minucie, w sytuacji na środku boiska Paweł Madej ogląda czerwoną kartkę po tym, jak w walce o piłkę wyprostowaną nogą uderzył zawodnika gości w okolice brzucha. Gra w osłabieniu sprawia, że Naprzód jest sprowadzony do głębokiej defensywy, a akcje ofensywne gospodarzy to długie wybicia na jednego ze skrzydłowych, który w otoczeniu kilku rywali miał zrobić jakąś akcję ofensywną.

W 83 minucie kolejny cios dla naszych zawodników, dośrodkowanie z rzutu rożnego atakującej drużyny gości wybija głową Bartosz Kluger, po czym bez pardonu staranowany w plecy jest przez jednego z zawodników Sokoła, jednak sędzia nie reaguje na prośby reszty naszych zawodników, o udzielenie pomocy medycznej, za co najbardziej obrywa się Jakubowi Czyżewskiemu, który za wypowiedzenie kilku niecenzuralnych słów pod adresem arbitra dzisiejszego meczu ogląda drugą żółtą kartkę i nasi zawodnicy muszą sobie radzić 9 na 11.

Goście jeszcze bardziej napierają na bramkę Krzysztofa Balon, który poza sytuacją na 1:0, staje na wysokości zadania i ratuje Naprzód od bramki wyrównującej.

Mimo dwóch zawodników mniej nasi zawodnicy dzielnie walczą o każdy centymetr boiska. Straty osobowe zostają zmniejszone w 87 minucie, kiedy gracz rywali po kopnięciu Łukasza Balon bez piłki, otrzymuje bezpośrednią czerwoną kartkę.

W doliczonym czasie chwilę grozy przeżyliśmy na boisku w Żernicy, bo w walce o piłkę w powietrzu, jeden z zawodników Sokoła na moment stracił przytomność. Na szczęście po chwili, był w stanie kontynuować  grę.

Ostatecznie Naprzód wygrywa z Sokołem 2:1 i po dwóch rozegranych spotkaniach ma na koncie komplet 6 punktów. Kolejny raz nie można odmówić naszym zawodnikom walki oraz ogromnego zaangażowania, które procentuje w postaci trzech punktów.

Naprzód Żernica – Sokół Łany Wielkie 2:1 (1:1)