W meczu 2.kolejki Majer A klasy na boisku w Żernicy Naprzód podejmował mistrza Sushi Kushi B klasy Tempo Paniówki. Oznaczało to również, że przy Nieborowskiej mierzyły się ze sobą dwa zespoły, które ligę zainaugurowały od zwycięstwa.

Z perspektyw całych zawodów mecz należał do wyrównanych. Goście próbowali konstruować akcję podaniami od tyłu, nasza drużyna prostszymi środkami chciała zagrozić bramce rywali. Co przyniosło ze sobą więcej okazji bramkowych od drużyny z Paniówek.

W pierwszej połowie o bramkę dla Naprzodu mogli pokusić się mi.n. Paweł Madej i Łukasz Balon, jednak ich strzały bronił goalkeeper przyjezdnych albo skutecznie wyręczali go obrońcy, blokując strzały. Tempo raz zmusiło do parady Dawida Szulca, groźnie było po jednym z cornerów rywali, kiedy nasz bramkarz został zblokowany przez napastnika gości, a futbolówka przeleciała przez całe pole bramkowe.

Druga połowa nie obiegała swoim przebiegiem, za wiele od pierwszej części gry. Na początku ostatnich 45-minut, bramkę zdobywa Łukasz Balon, niestety dla nas znajdował się na spalony i sędzia gola nie uznał.  Również ze spalonego bramkę zdobywa Tempo, zawodnik rywali w bardzo prostej sytuacji nie przypilnował linii spalonego i sędzia podniósł chorągiewkę do góry.

Kolejna warta do odnotowania okazja to uderzenie głową Pawła Madeja, który po odbiciu się od boiska, przelatuje tuż nad poprzeczką.

Aż wreszcie w 71 minucie, Michał Zieliński wykonuje rzut wolny z około 20 metrów od bramki, jego strzał broni bramkarz, dobitka Pawła Madeja jest zablokowana, a w tym całym podbramkowym zamieszaniu odnajduje się Mateusz Koleszko, który jak się później okazało, zdobywa gola na wagę trzech punktów.

Po bramce Naprzód nieco się cofnął, a bardziej zaatakowali goście. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, Tempo do ostatnich sekund próbowało doprowadzić do remisu, co na nasze szczęście się im nie udało i trzy punkty zostały w Żernicy.

Może mecz nie należały do wybitnych w wykonaniu naszej drużyny, jednak koniec końców najważniejsze są drugie trzy punkty i drugi mecz zagrany na zero.

 

Naprzód Żernica – Tempo Paniówki 1:0 (0:0)

(protokół meczowy)

Bramka: 

  • 1:0 71 min. Mateusz Koleszko

Żółte kartki: –

Czerwone kartki: –

 

Naprzód: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski, Paweł Kober, Jacek Kęsik, Tomasz Sokołowski, Paweł Madej (90 min. Grzegorz Przybyła), Bartosz Kluger, Michał Zieliński (K), Mateusz Koleszko, Łukasz Balon, Zbigniew Sodel (77 min. Filip Dudziak)

Rezerwowi: Adam Zieliński, Sebastian Stasiak

Tempo: Paweł Konopka – Paweł Brosz, Paweł Gałach (46 min. Daniel Bartoszek), Daniel Jóźwik, Marcin Herisz, Mateusz Woźnica, Grzegorz Konopka (K), Piotr Karwowski, Paweł Sawicki (58 min. Robert Cieśliński), Mateusz Kruszyna, Oskar Jendrychowski

Rezerwowi: Mateusz Widera, Kacper Brosz, Bartłomiej Jóźwik, Adam Adamski.

Info: LKS Naprzód Żernica