KWP: TRAGICZNY WEEKEND – APELUJEMY O ROZWAGĘ !!!

0
316

Pomimo widocznie mniejszego ruchu na drogach ostatni weekend okazał się tragiczny na śląskich drogach. Piękna pogoda i wiosenne słońce niestety uśpiły zmysły i czujność kierowców czego wynikiem były jakże tragiczne w skutkach zdarzenia.

Oto fragmenty relacji zdarzeń…

Rybnik ul. Śląska… „ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący osobowym nissanem (…), z nieznanych dotychczas przyczyn zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo”

Powiat raciborski – przed Krzyżanowicami na DK 45… „ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 37-letni kierujący motocyklem,(…), z niewyjaśnionego powodu stracił panowanie nad jednośladem i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką”.

Powiat częstochowski – Koniecpol ul. Armii Krajowej… „Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-latek kierując samochodem marki Honda z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Tarnowskie Góry ul. Grzybowe … „23-letni kierowca audi, na łuku drogi, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie uderzył w ścianę domu jednorodzinnego”

APELUJEMY do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych, o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze, a w szczególności o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, zachowanie rozwagi i stosowanie zasady ograniczonego zaufania !!!

info: WRD KWP