KTK JS Invest Knurów vs MCKiS Jaworzno 63:54

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest odniosło drugie zwycięstwo z rzędu. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Andrzeja Wesołowskiego pokonali we własnej hali zespół Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Jaworzno 63-54.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, z obu stron przeważała niedokładność czy brak skuteczności. Początek pierwszej kwarty nie zapowiadał końcowego sukcesu koszykarzy z Knurowa. Goście wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, zaś knurowianie razili nieskutecznością pod koszem przeciwnika. Wyraźnie było widać po stronie gospodarzy tremę, która ich paraliżowała – dla KTK był to pierwszy mecz przed własną publicznością, która szczelnie wypełniła trybuny Hali Sportowej przy ulicy Aleji Lipowej.

Pod koniec pierwszej kwarty knurowianie oswoili się z grą – weszli na odpowiedni bieg, odrobili straty z początku meczu doprowadzając do remisu. W drugiej kwarcie zawodnicy KTK kontynuowali dobrą grę i choć skuteczność nadal nie była imponująca, to poprawili grę w defensywie i na przerwę schodzili z sześciopunktową przewagą.

W trzeciej odsłonie do roboty wzięli się koszykarze z Jaworzna. Na niewiele pozwalali gospodarzom, którzy sprawiali wrażenie, że nie wyszli z szatni na trzecią kwartę. W momencie gdy goście wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie podopieczni Andrzeja Wesołowskiego w porę się ocknęli i wzięli się za odrabianie strat. Choć ostatecznie trzecia kwarta padła łupem gości z Jaworzna, to KTK nadal minimalnie prowadziło 44-42.

W czwartej kwarcie zawodnicy KTK zagrali agresywnie w obronie, poprawili skuteczność, co przełożyło się na końcowy sukces. Łączna suma punktów zdobytych nie była imponująca (zaledwie 117 przez oba zespoły), ale nie można odmówić serca pozostawionego na parkiecie obu drużynom.

Dla Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki było to drugie zwycięstwo z rzędu i koszykarze z Knurowa mogą pochwalić się kompletem zwycięstw w bieżącym sezonie.

W następną niedzielę, 24 października w ramach 3.kolejki III ligi śląskiej knurowianie wybierają się do Rudy Śląskiej by zmierzyć się w wyjazdowym spotkaniu z tamtejszą Pogonią.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest – MCKiS Jaworzno 63:54 (13:13; 15:9; 16:20; 19:12)