Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Książenice: Unia rezygnuje z gry w IV lidze

Książenice: Unia rezygnuje z gry w IV lidze

Drodzy kibice!

W ostatnim czasie w naszym klubie doszło do sporych zmian. Musimy potwierdzić medialne doniesienia mówiące o wycofaniu zespołu z rozgrywek IV ligi i jednoczesnej chęci gry dwa poziomy rozgrywkowe niżej, w A-klasie.

Decyzja o takim posunięciu zapadła podczas ostatniego walnego zgromadzenia. Zapewniamy, że nie była ona łatwa i poprzedzona długi dyskusjami.

Uważamy jednak, że było to jedyne słuszne rozwiązanie. Dalsza gra w IV lidze wiąże się z nakładami finansowymi na poziomie nieosiągalnym dla klubu. Start w rozgrywkach byłby możliwy, jednak wiązałby się z widmem całkowitego upadku Unii.

Trzy sezony spędzone w IV lidze były najlepszym okresem w historii klubu. Historii, której nieodpowiedzialnym zachowaniem nie chcemy zaprzepaścić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ważnym spoiwem dla lokalnej społeczności jest Unia.

Obecnie prowadzimy starania, aby drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach A-klasy. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu na najbliższy sezon (zainteresowanych występami w Książenicach, zapraszamy), w którym zamierzamy walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd klubu LKS Unia Książenice

Info: Unia Książenice