Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Książenice: Unia Książenice – Czarni Gorzyce 2:3

Książenice:

Ciągle bez punktów u siebie. Unia Książenice – Czarni Gorzyce 2:3

Mimo udanego początku drugiej połowy, naszym piłkarzom nie udało się wywalczyć chociażby jednego oczka w starciu z zespołem z Gorzyc.

Spotkanie 20. kolejki IV ligi śląskiej, grupy II pomiędzy Unią a Czarnymi lepiej rozpoczęli piłkarze trenera Roberta Tkocza. W ciągu pierwszych minut bramce gości zagrali Jarosław Wieczorek oraz kapitan Kamil Kostecki. Rywal nie pozostawał jednak dłużny. Zrewanżował się sytuacją sam na sam, a drugi raz nie zamierzał ostrzegać.

W 28. minucie po faulu Kamila Kaczmarczyka w szesnastce Unii, sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Salvador Pryka. 180 sekund później było już 0:2. Z doskonałego zagrania Dawida Bobera skorzystał Aleksander Nagórka, pokonując Bartosza Błatonia.

Początek drugiej części gry nie mógł być lepszy dla naszych piłkarzy. Już w 47. minucie bramkę kontaktową zdobył najskuteczniejszy zawodnik w zespole Unii – Arkadiusz Suchiński – na którym obecność obrońców przeciwnika nie zrobiła większego wrażenia. Niespełna dziesięć minut później był już remis. Strzał-marzenie z okolic trzydziestego metra oddał Kacper Skrenik, doprowadzając do remisu.

Kiedy wydawało się, że Unia pójdzie za ciosem i prowadzenie jest tylko kwestią czasu, rywal skarcił naszą ekipę. W 58. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Nagórka, wykańczając indywidualną akcję. Piłkarze trenera Roberta Tkocza mieli jeszcze szansę wyrównać. Groźnie uderzał Bysiec, ale na nieszczęście naszej drużyny piłka zatrzymała się na słupku i wynik nie uległ już zmianie.

Unia Książenice – Czarni Gorzyce 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Salvador Pryka (28-karny) 0:2 Aleksander Nagórka (31) 1:2 Arkadiusz Suchiński (47) 2:2 Kacper Skrenik (55) 2:3 Aleksander Nagórka (58)

Żółta kartka: Kaczmarczyk (Unia)

Unia: Błatoń – Czech(82.Wilczkiewicz), Kaczmarczyk, Dudzik, Wojtala, Kostecki, Skrenik, Tkocz(46.Bysiec), Suchiński, Koch, Wieczorek.

Czarni: Łagoda – Krzyżok, Buczek, Balcer, Waś, Lamczyk, Nagórka, Szuścik, Zychma, Pryka, Bober.

Sędziował: Sebastian Szczotka (Żywiec)

info: Unia Książenice