Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

KS Płomień Czuchów: Remis na inaugurację sezonu!

W 1. kolejce sezonu 2022/23 Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów zremisował na własnym boisku z SKF Rowień 2:2 (2:1).

Mecz w deszczowej aurze zapowiadał się ciekawie, ponieważ spotkały się dwa zespoły, które w poprzednim sezonie zajęły odpowiednio 8 i 9 miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęła drużyna z Rownia, bowiem już w 3. minucie napastnik gości unika spalonego i precyzyjnym strzałem w krótki róg zdobywa bramkę na 0:1

Po straconej bramce zabieramy się do odrabiania strat, co daje efekty w 18. i 37. minucie meczu. Najpierw piłka po rzucie rożnym zostaje wybita przez defensywę gości na tyle słabo, że spada wprost pod nogi Macieja Zabielskiego. Nasz zawodnik znajdujący się na skraju pola karnego, bez chwili zawahania uderza prostym podbiciem na bramkę rywali i doprowadza do wyrównania.

Następnie drugą bramkę zdobywamy w bliźniaczo podobny sposób do pierwszej, jednak tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego zostaje wypiąstkowane przez bramkarza Rownia wprost do Arkadiusza Morcińca, który popisuje się precyzyjnym lobem pod sam słupek bramki gości i mamy prowadzenie do przerwy 2:1.

Druga połowa to sporo sytuacji podbramkowych naszego zespołu, jednak zabrakło skuteczności oraz chłodnej głowy pod bramka przeciwnika. Na domiar złego w 58. minucie drużyna z Rownia zdobywa bramkę głową po rzucie rożnym i mecz kończy się wynikiem 2:2.

Niestety pierwsze spotkanie ligowe nowego sezonu pozostawia duży niedosyt. Wiele niewykorzystanych sytuacji bramkowych oraz dwa proste błędy w obronie sprawiają, że zamiast cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w lidze to mamy 1 punkt i musimy poprawić naszą grę w najbliższych spotkaniach.