KS Płomień Czuchów: Podejmował na własnym boisku Sygnały Gotartowice 4:1

0
453

W sobotnie popołudnie pierwszy zespół Płomienia Czuchów w ramach 22. kolejki Rybnickiej Klasy B „FOOTBALL CENTER” podejmował na własnym boisku Sygnały Gotartowice.

Po wysokim zwycięstwie 4:1 w Krostoszowicach, kolejnym naszym rywalem była 3. drużyna obecnego sezonu, która ciągle myśli o awansie do wyższej ligi. Niestety pierwsza połowa była zdominowana przez zespół gości, który kontrolował przebieg spotkania i już w 11 minucie po rzucie wolnym wyszedł na prowadzenie 0:1. Jedynie świetna dyspozycja naszego bramkarza Michała Czempiela uchroniła nas od większego deficytu w pierwszej połowie, gdyż m. in. wygrał pojedynek w sytuację „sam na sam” oraz obronił rzut karny. Wynik pierwszej połowy 0:1.

Po zmianie stron i męskich słowach w naszym zespole gra zaczęła wyglądać lepiej i dość szybko doprowadzamy do wyrównania. W 48 minucie w polu karnym faulowany zostaje Wojciech Papiernik, do piłki na 11. metrze podchodzi Łukasz Koperski i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości. Od tego momentu spotkanie odwraca się o 180 stopni i powoli przejmujemy kontrolę gry, czego dowodem jest kolejny rzut karny po faulu na Rafale Koperskim w 69 minucie. Do piłki ponownie podchodzi Łukasz Koperski i po raz kolejny się nie myli, kompletując dublet w tym spotkaniu. W zespole Gotartowic z każdą minutą był widoczny brak ławki rezerwowych, co skrzętnie wykorzystała nasza drużyna i w 83 minucie mamy już 3:1. Po wrzutce Kamila Cieślika, piłkę otrzymuje Wojciech Papiernik i mijając jednego z obrońców umieszcza lewą nogą futbolówkę w bramce. Jakby tego było mało w 89 minucie, po akcji Jakuba Reguły, płaskim strzałem w „krótki” róg wynik spotkania na 4:1 ustala Kamil Cieślik.

Ponownie było to bardzo ciężkie spotkanie zakończony wysokim zwycięstwem, jednak trzeba pamiętać, że gdyby nie świetne interwencje naszego bramkarza to wynik meczu mógłby być zupełnie inny. Źle rozpoczęliśmy to spotkanie, ale po raz kolejny pokazaliśmy, że walczymy do końca i dzięki walce dopisujemy kolejne 3 punkty, co daje nam piąte zwycięstwo z rzędu! Teraz czas na DERBY! 💪🙂