Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

KS Płomień Czuchów podejmował na własnym boisku drużynę Iskry Rowień….

W sobotnie popołudnie pierwszy zespół Płomienia Czuchów w ramach 20. kolejki Rybnickiej Klasy B „FOOTBALL CENTER” podejmował na własnym boisku drużynę Iskry Rowień.

Po szczęśliwym zwycięstwie 1:0 w Kamieniu, przyszedł czas na kolejne ważne spotkanie w walce o utrzymanie w lidze. Mimo bojowego nastawienia nasi zawodnicy fatalnie rozpoczęli mecz, bo już w 4 minucie po stracie piłki we własnym polu karnym, bramkę głową na 0:1 zdobywa zespół gości. Po stracie bramki próbujemy wrócić szybko do meczu i w 15 minucie z rzutu rożnego wykonywanego przez Arkadiusza Zawadzkiego do wyrównania po strzale głową doprowadza Łukasz Koperski. Od tego momentu powoli odzyskujemy kontrolę w meczu, czego dowodem jest akcja z 41 minuty. Szybką kontrę prawym skrzydłem przeprowadza Arkadiusz Zawadzki, którego dośrodkowanie zostaje zablokowane i wybite przez obrońcę gości przed pole karne. Jednak piłka zostaje wykopana na tyle słabo, że ta spada pod nogi niepilnowanego Karola Wendzika, który bez chwili zawahania strzela w krótki róg bramki. Bramkarz pozostaje bez reakcji i mamy gola na 2:1. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.
W drugiej połowie do głosu coraz częściej dochodzą piłkarze Iskry, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Sztuka ta udaje im się w 65 minucie, kiedy to po stracie piłki w środku pola naszego zespołu, indywidualną akcją popisuje się zawodnik gości mijając dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam bez problemów pokonuje naszego bramkarza. Wynik 2:2 i zrobiło się nerwowo, lecz nasi zawodnicy udowodnili już w tej rundzie, że grają do ostatniego gwizdka sędziego. Tak było i tym razem. W doliczonym czasie gry po raz kolejny piłkę otrzymuje Arkadiusz Zawadzki, który oddaje strzał z dystansu i ku radości wszystkich zgromadzonych zdobywa decydującą bramkę meczu.
Ponownie był to bardzo ciężki mecz zakończony „happy endem”. Źle weszliśmy w to spotkanie, ale po raz kolejny pokazaliśmy, że walczymy do końca i dzięki walce dopisujemy kolejne 3 punkty!