Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

KS Płomień Czuchów: Pierwszy mecz juniorów w nowym sezonie!

W dniu dzisiejszym rozgrywki zainaugurowała drużyna juniorów młodszych, którzy występują w Podokręgowej Lidze Juniorów Młodszych 2001 i młodsi. Nasz zespół w przerwie letniej przeszedł sporą metamorfozę, ponieważ z drużyny odeszło 5 podstawowych zawodników – Dawid Czogała, Adrian Strużny, Denis Socha oraz Kacper Nielaba zostali wypożyczeni do Concordii Knurów, natomiast Paweł Pifczyk trafił do Piasta Gliwice, gdzie ma możliwość gry w I Lidze Wojewódzkiej w swoim roczniku.

Kadra zespołu ciągle jest uzupełniania, na ten moment mamy dwóch nowych zawodników, są to Dominik Jaworski, który kilka lat temu grał w już w barwach Płomienia oraz Michał Maciejewski, który trenował wcześniej w KS Bojków.

Z powodu wielu zawirowań wokół terminarza rozgrywek niektóre zespoły rozegrały już dwa spotkania ligowe, natomiast Nasi chłopcy dopiero dzisiaj rozpoczęli rywalizacje ligową, a pierwszymi przeciwnikami byli zawodnicy LKS Rój. Mecz odbył się na boisku w Roju.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy już w 2 minucie zdobyli prowadzenie, a w 14 minucie podwyższyli wynik na 2-0. Nasi zawodnicy po słabym początku przejęli inicjatywę i ruszyli do odrabiania strat. Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył pięknym strzałem Sławek Kubasa, natomiast w ostatniej akcji pierwszej połowy Miłosz Szczęsny dobił strzał z rzutu wolnego, który egzekwował Dominik Jaworski. Także na przerwę zespoły schodziły przy wyniku remisowym.

Druga połowa rozpoczęła się od odważnych ataków Płomienia, które niestety nie przyniosły rezultatu w postaci bramek. Kolejne bramki zdobywali jednak gospodarze, którzy wykorzystali naszę błędy w organizacji gry defensywnej i zdobyli 3 kolejne bramki. Przy wyniku 5-2 znakomitą akcje przeprowadzili nasi zawodnicy, a wykończył ją wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Janek Sedlaczek, dla którego była to debiutancka bramka w barwach Płomienia. W samej końcówce spotkania gospodarze ustalili wynik meczu na 6-3.

Mimo niekorzystnego wyniku trzeba pochwalić naszych zawodników za dobrą grę i zaangażowanie. Nasz zespół oparty jest na młodszych zawodnikach, przez co w wielu sytuacjach o sukcesie lub porażce nie będą decydowały tylko umiejętności piłkarskie, a siła fizyczna. Jestem przekonany, że w kolejnych meczach chłopcy pokażą na co ich stać i przysporzą sobie i wszystkim kibicom sporo radości.

W przyszłym tygodniu Nasi zawodnicy rozegrają dwa spotkania na własnym boisku – najpierw w czwartek o godzinie 17.00 rozegrane zostanie zaległe spotkanie z MKS Czerwionka, natomiast w niedzielę 10 września zagramy o 10.00 z zespołem Płomienia Ochojec. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na te spotkania

info: ks płomień czuchów