Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

KS LESZCZYNY vs GKS NAPRZÓD- 23 RYDUŁTOWY II 7:1

„Teraz pokażemy bramki z tego meczu dla tych, którzy widzieli, ale myślę, że chętnie obejrzą je jeszcze Ci, którzy nie widzieli ” – cytując Pana Dariusza Szpakowskiego zrelacjonujemy Wam mecz KS LESZCZYNY : GKS NAPRZÓD- 23 RYDUŁTOWY II

” Skład: Ustawienie 1-4-5-1

Bramkarz: Bartosz Klimecki

Obrona: Paweł Petka, Daniel Mazurek, Dawid Swoboda, Igor Piątek

Pomoc: Jakub Gumulak, Łukasz Janik, Dawid Rzesiowski, Bartosz Orzechowski, Dawid Kaczmarczyk

Napastnik : Jakub Kubećka

Przebieg: wyszliśmy dość defensywnym ustawieniem aby dokonać rozpoznania przeciwnika, po chwili stworzyliśmy kilka okazji do groźnego strzału – Łukasza Janika tuż obok prawego słupka braki przeciwnika. Następnie idealna kombinacja akcji Jakuba Gumulaka z Dawidem Rzesiowskim – bramkarz Rydułtów w starciu 1:1 z Dawidem okazał się lepszy. Grający na obronie Paweł Petka -rajdem na prawej stronie wywalczył rzut karny, ten został zamieniony na bramkę strzeloną przez kapitana Dawida Rzesiowskiego. Tym razem to on był górą i silnym strzałem w lewy dolny róg bramki przeciwnika zdobył przewagę dla naszej drużyny 1:0 w 20 minucie meczu.

Dalsze ataki naszej drużyny pozwoliły trenerowi przesunąć wyżej na prawe skrzydło Pawła Petke i to był strzał w dziesiątkę. Od razu zaowocowało to doskonale przeprowadzoną akcją i umożliwiło Pawłowi przy asyście Kuby Kubećka zdobycie kolejnej bramki w 23min 2:0

Przy 2:0 nieco rozluźniona nasza drużyna dopuściła do dwóch groźnych sytuacji przeciwnika na szczęście dla naszej drużyny doskonała postawa naszego bramkarza Bartka Klimeckiego nie dopuściła do uraty punktów.

Koniec pierwszej połowy 2:0 dla KS Leszczyny

Druga połowa zaczęła się od razu od mocnych ataków naszej drużyny. Paweł Petka po kolejnym świetnym rajdzie prawym skrzydłem dośrodkowuje piłkę, a tam Kuba Kubećki ubiegł zawodnik Rydułtów i w ten sposób mamy 3:0,

W 60 minucie spotkania w wyższą strefę wyszedł Daniel Mazurek co zaowocowało bramką po asyście Jakuba Kubećki.

62 minuta zmiana bramkarza Bartosza Klimeckiego – zastępuje Mateusz Kurnyta

64 minuta zmiana obrony naszego zespołu – wdał się chaos i niestety Dawid Swoboda musiał ratować się faulem, który kończy się rzutem karnym dla przeciwnika. Zawodnik Rydułtów wykorzystuje tą sytuację i zdobywa na bramkę.

Stracona bramka nas nie załamała, rzuciliśmy się do ataków można powiedzieć że cały czas przebywaliśmy na połowie a nawet na polu karnym przeciwnika, kolejny raz Paweł Petka postanowił zaatakować pole karne przeciwnika. Został sfaulowany co w efekcie dało rzut karny wywalczony przez Pawła. Łukasz Janik (środkowy pomocnik) kapitalnym strzelałem w okienko bramki opieczętował całą akcję wynikiem 5:1

Nasz skrzydłowy nie zamierzał zwalniać tempa ponownie rajdem prawą stroną wypracował idealną sytuację Jakubowi Kubećce, ten nie trafia ale piłka znów spada pod nogi Pawła tym razem wybrał Dawida Rzesiowskiego, który pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce, kolejna asysta Pawła Petki i bramka Dawida Rzesiowskiego 6:1

W 77 minucie po złym wybiciu przeciwnika Dawid Rzesiowki dopada piłkę i po rajdzie umieszcza ją w bramce dobijając przeciwnika.

Wynik końcowy 7:1