Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Kraków/Czerwionka-Leszczyny: Ślósarczyk Mistrzem Polski w pływaniu!

Fantastycznie wieści dotarły do nas z Krakowa, gdzie w miniony weekend w Zespole Krytych Pływalni Akademii Wychowania Fizycznego odbywały się Mistrzostwa Polski w pływaniu zorganizowane przez Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Sebastian Ślósarczyk z Czerwionki-Leszczyn wywalczył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym osiągając czas 34,83s.

Młody sportowiec z zespołem Downa zdobył także brąz w sztafecie męskiej 4x50m w stylu dowolnym. Ślósarczyk startował także na dystansach 200 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym. W obu konkurencjach niewiele zabrakło do zdobycia kolejnych medali, ponieważ zajął odpowiednio czwarte i szóste miejsce.

Mistrzostwa Polski w pływaniu „Sprawni Razem” miały na celu rozwinąć aktywność sportową wśród osób niepełnosprawnych, upowszechnić pływanie jako jedną z formy rekreacji i wyłonić nowych zawodników do szkolenia centralnego z pływania. W zawodach wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami z całego kraju.