Edit:
W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca – poinformowała rzecznik MEN Anna Ostrowska. Wcześniej dzisiejszego dnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć mówił, że to ograniczenie będzie do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych.

W oświadczeniu rzeczniczka MEN Anna Ostrowska przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 7 czerwca. „Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja br. zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca” – wyjaśniła.

———————————

– Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie – zapowiedział resort edukacji. Oznacza to, że normalna nauka w szkołach zacznie się najwcześniej we wrześniu.

Według rządowego planu „odmrażania” gospodarki i życia społecznego, od 25 maja możliwa będzie jedynie opieka nad dziećmi z klas 1-3 szkoły podstawowej. Ruszą też m.in. praktyki w technikach oraz nauka w szkołach policealnych.

3 KOMENTARZE

  1. Ja pier i tak sie bahory widuja w grupach codziennie na podworku bez masek ale w klasie nie moga no idioci sa w tym rzdzie

Comments are closed.