Kraj: Platforma wedkarz.pzw.pl już dostępna!

0
814

23 czerwca 2021 Polski Związek Wędkarski uruchomił platformę internetową wedkarz.pzw.pl. Od teraz wędkarze mogą rejestrować się w Centralnej Bazie Danych PZW i uzupełnić lub zweryfikować swoje dane, aby w kolejnych etapach móc skorzystać z takich funkcjonalności jak: wnoszenie składek i dokonywanie opłat w formie elektronicznej czy prowadzenie e-rejestru połowów. Wkrótce wędkarze większość kwestii formalnych załatwią bez wychodzenia z domu, aby nad wodą cieszyć się tylko wędkowaniem.

Centralna Baza Danych PZW, dostępna pod adresem www.wedkarz.pzw.pl, to internetowa platforma, która umożliwia wędkującym dokonywanie większości formalności drogą elektroniczną – w jednym miejscu. Już teraz możliwe jest uzupełnianie i weryfikacja danych, a w kolejnych etapach – wnoszenie składek członkowskich, dokonywanie elektronicznych opłat za zezwolenia na połów ryb na wodach użytkowanych przez PZW czy prowadzenie e-rejestru połowów. Funkcjonalności będą włączane systematycznie przez kolejne Okręgi PZW.

Na platformie może zarejestrować się każdy wędkarz – zarówno zrzeszony w Polskim Związku Wędkarskim, jak i nie zrzeszony – bez potrzeby przekazywania żadnych dokumentów w wersji papierowej.

Co daje Centralna Baza Danych?

·         Członkom Polskiego Związku Wędkarskiego strona umożliwia weryfikację lub uzupełnienie swoich danych oraz wnoszenie składek członkowskich (funkcjonalność będzie dodawana stopniowo przez kolejne Okręgi). Będzie można wnieść zarówno składki podstawowe, jak i ulgowe, roczne i okresowe. Składki będą mogły wnieść również osoby, które miały przerwę członkowską w PZW (składki członkowskie z wpisowym) w wybranym Okręgu PZW. Aby skorzystać z przysługujących ulg, wystarczy przesłać elektronicznie dokumenty potwierdzające uprawnienia do nich, które następnie zdalnie zweryfikuje właściwy administrator koła/okręgu PZW.

·         Osobom nowo wstępującym do Polskiego Związku Wędkarskiego aplikacja daje możliwość wstąpienia do PZW poprzez założenie konta Członka PZW w wybranym Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego oraz wniesienia składek członkowskich (funkcjonalność dodawana stopniowo przez kolejne Okręgi)..

·         Wędkarz niezrzeszony w Polskim Związku Wędkarskim  może na platformie wykupić zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach udostępnionych przez wybrany okręg PZW.

Po dokonaniu płatności wszyscy zarejestrowani w Centralnej Bazie Danych PZW uzyskają w formie elektronicznej (zabezpieczone kodem QR) potwierdzenie wniesionych składek, zezwolenia oraz inne dokumenty np. rejestr połowu ryb, wykaz wód właściwych dla uzyskanego zezwolenia i warunków uprawiania amatorskiego połowu ryb.

– To narzędzie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy, zarówno zrzeszonych w PZW, jak i niezrzeszonych. Umożliwi nam – wędkarzom – uzyskanie uprawnień do połowu ryb na wodach użytkowanych przez PZW o każdej porze. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu – mówi Marcin Mizieliński, rzecznik prasowy Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Info: pzw.org.pl