InformacjeKrajKronika policyjna

Kraj: Jestem prędkością…

Dzisiaj, od wczesnych godzin rannych policjanci w całym kraju prowadzą działania „Prędkość”. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. O tym jak złudna i podstępna może być prędkość przypominamy w spocie, który zrealizowali policjanci żywieckiej drogówki. Zachęcamy do obejrzenia!

Nadmierna prędkość na drodze zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich odbywa się ruch, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Kierowca powinien także wziąć pod uwagę również inne czynniki między innymi: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie czy zażywane leki. Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze.

Dzisiaj działania „Prędkość”. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym przypominamy spot profilaktyczny „Jestem prędkością”, który w jasny sposób przedstawia, jak złudna i podstępna może być nadmierna prędkość.

Przed nami weekend, czas wyjazdów i podróży. Nie pozwólmy, aby prędkość zebrała swoje żniwo.

Info: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *