Kraj/Gliwice: Mamy gliwicki ćwierćfinał! We wtorek Biało-Czerwone grają z mistrzyniami świata!

0
148
fot. P. Sumara / Polska Siatkówka

Po 60 latach przerwy reprezentacja Polski siatkarek zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata! Zmierzy się w nim z Serbią, a mecz zostanie rozegrany we wtorek 11 października w Gliwicach, które są gospodarzem tej fazy. Spotkanie w Arenie Gliwice rozpocznie się o godz. 20.30. Dzień później w naszym mieście szykuje się półfinał zwycięzców grupy F. Trzymajmy kciuki za jak najlepszy wynik Polek! Dostępność biletów należy śledzić na portalu eBilet.pl.

Podopieczne Stefano Lavariniego awansowały do ćwierćfinału mistrzostw z czwartego miejsca, które dały im piątkowe i sobotnie zwycięstwa – nad Kanadą (3:2) i Niemkami (3:2). Udało się, choć widać było zmęczenie zawodniczek po niedawnym, fantastycznym triumfie nad USA. Radość nie ma jednak granic, bo Polska po raz pierwszy od 1962 roku jest w gronie ośmiu najlepszych drużyn na świecie! Przypomnijmy, że dwie dekady temu nie udało się to ekipie „złotek” prowadzonych przez trenera Andrzeja Niemczyka.

Polki zajęły czwarte miejsce w tabeli grupy F, co oznacza, że w ćwierćfinale pojawią się w Gliwicach i 11 października zagrają o godz. 20.30 z najlepszą w grupie Serbią. Wcześniej w gliwickim obiekcie zmierzą się USA i Turcja.

Natomiast w grupie E, której mecze rozgrywane były w Rotterdamie, awans wywalczyły faworyzowane ekipy. W ćwierćfinałach zagrają Włochy z Chinami oraz Brazylią z Japonią. Te pojedynki odbędą się 11 października w Apeldoorn.

AGENDA FAZY PUCHAROWEJ I FINAŁOWEJ MŚ ŚWIATA SIATKAREK

ĆWIERĆFINAŁY

GLIWICE

11 października, godz. 20.30 Serbia – Polska
11 października, godz. 17.30: USA – Turcja

APELDOORN

11 października, godz. 17.00: Włochy – Chiny
11 października, godz. 20.00: Brazylia – Japonia

PÓŁFINAŁY

GLIWICE

12 października, godz. 20.30: Serbia/Polska – USA/Turcja

APELDOORN

13 października, godz. 20.00: Włochy/Chiny – Brazylia/Japonia

MECZ O 3. MIEJSCE (APELDOORN)

15 października, godz. 16.00

FINAŁ (APELDOORN)

15 października, godz. 20.00

info: gliwice.eu