Kraj: Dzień Psa

0
211

Kraj: Dzień Psa

Choć Międzynarodowy Dzień Psa przypada na 26 sierpnia, to w Polsce nasi czworonożni przyjaciele swoje święto obchodzą 1 lipca. Data ta nie jest wybrana przypadkowo. To właśnie wtedy następuje początek sezonu wakacyjnego. W tym czasie większość osób udaje się na urlopy i zdejmuje z siebie ciężar obowiązku opieki nad zwierzęciem porzucając swojego psa.

Dzień Psa to okazja do zwrócenia uwagi opinii publicznej nie tylko na to, jak wspaniałymi i oddanymi towarzyszami są te czworonogi, ale również na liczne problemy z jakimi nadal muszą się one mierzyć we współczesnym świecie. Wciąż wiele osób traktuje zwierzęta przedmiotowo, co często prowadzi do problemu przeładowania schronisk. Dzisiejsze święto powinno być okazją do chwalenia się swoimi pupilami, lecz nie można zapominać o sprawie ich złego traktowania przez właścicieli. Pamiętajcie, że opieka nad psem to nie tylko przyjemność i satysfakcja. To także ogromny obowiązek!

Jak powinno się celebrować Dzień Psa? Spędźcie razem więcej czasu na wspólnym spacerze i zabawach. Te święto to idealna okazja do tego, by porozpieszczać swojego pupila. Postarajmy się także pomóc bezdomnym zwierzętom, które nie mają tyle szczęścia. Warto przekazać darowiznę na rzecz organizacji charytatywnej zajmującej się zwierzętami lub wspomóc najbliższe schronisko.

AW
Fot. Canva